МЕРТ планує вивести великі обсяги української сировини з країни
Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має намір прийняти новий баланс брухту чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту та перезатвердити розподілені рекомендовані обсяги експорту, незважаючи на заклики метпідприємств обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, такі дії представник МЕРТ попередньо погодив з ломозбірними компаніями.
"МЕРТ може затвердити новий баланс — про це просили представники експортерів, і представник міністерства згоден на такі дії. Тоді можливо термінове проведення комісії МЕРТ по лому з розподілом всього річного обсягу", — пояснив співрозмовник агентства.
За його словами, таким чином МЕРТ, ДФС і експортери мають намір обійти судову заборону на експорт металобрухту, накладений Окружним адміністративним судом Києва 22 квітня поточного року в справі за позовом "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ.
Як повідомлялося, МЕРТ 1 березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 року зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн — майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.
"Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа — Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасування.
Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.
За даними об'єднання "Металургпром", дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тисяч тонн, або 22% від потреби (3,92 млн тонн). Основною причиною його дефіциту став експорт. Згідно з даними, в 2015 році він склав 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.