Методи, якими діють проти UniCredit, сприяють його відходу з України, — Сергій Алексєєв
Минулого тижня з'явилася новина про наміри злиття українського "Укрсоцбанк", яким володіє UniCredit Bank і російського "Альфа-банк", який входить до ABH Holdings.
Тему можливого злиття журналістам прокоментував депутат Сергій Алексєєв, який у минулому працював з "Укрсоцбанком" як юрист. Він розповів, що з банком пов'язаний гучний скандал, який названий одним з нахабних "кидків" у вітчизняній банківській сфері.
У 2007 році банк видав девелоперу Іса Прайм Девелопментс (ISA Prime Developments) кредит на суму 200 млн доларів для будівництва п'яти бізнес-центрів.
У 2008-му через кризу позичальник перестав обслуговувати кредит.
У 2009 році банк пропонував позичальникові перші лояльні умови реструктуризації заборгованості, однак "Іса Прайм Девелопментс" (ISA Prime Developments) на це не йшла. Більше того, переговорний процес позичальник використав, щоб "по-тихому" вивести майно з-під застави. Це відбувалося без погодження з банком і легалізувалося через незаконні рішення судів, які згодом були скасовані за позовами банку. Всього було близько 50 судів, які банк виграв.
У цій історії є третя сторона — "Фінексбанк", який всупереч закону взяв у заставу вже закладену будівлю однієї з двох скандальних веж комплексу. Саме "Фінексбанк" став ключовим проблемним фігурантом цієї суперечки, яка тягнеться вже 6 років.
В ході численних судових розглядів чинився тиск на юристів, що надають послуги банку: класичні для України тих часів обшуки і арешти документів і навіть нанесення шкоди майну.
Алексєєв говорить, що конфлікт перейшов на міжнародний рівень.
Уявіть, фінансова група №1 в Європі вклала в "Укрсоцбанк" в цілому 3,6 млрд євро, а в Києві влаштовується шоу з Донецькими міліціонерами,
— говорить нардеп, коментуючи маски-шоу за минулої влади.
"На жаль, методи, якими діють проти того ж UniCredit, м'яко кажучи, сприяють цьому. Європейці дивляться на публікації, наприклад, по UniCredit. 2 місяці тому СБУ чомусь вирішила провести ще один обшук в офісі банку. Це могло бути пов'язано з тим самим конфліктом, судячи з характеру чорного піару, який згодом полився на банк і на мене. На наступний день після обшуку в СБУ вибачилися", — підсумував Алексєєв.