Ми відновилися на максимально можливих рівнях, – президент Київстар про роботу компанії
Найбільший оператор мобільного зв'язку в Україні Київстар у квітні – червні відновив показники до максимально можливого рівня.
Про це заявив президент компанії Олександр Комаров в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", розповідає 24 Канал.
Дивіться також Київстар з 2022 року надав допомоги на понад 2 мільярди гривень
Насправді результатами я задоволений. Завжди хочеться більше, але з огляду на ту турбулентність, через яку компанія пройшла в четвертому кварталі минулого року і в першому кварталі поточного, мені здається, що ми відновилися на максимально можливих рівнях,
– сказав він.
Фінансові показники діяльності компанії
За словами Комарова, на результати першого кварталу вплинула програма подяки/лояльності, яка була реалізована у зв'язку з кібератакою. Загальний бюджет витрат на усунення наслідків кібератаки, на зміцнення системи та програму лояльності або подяки абонентам склав 3,6 мільярда гривень.
Якщо в першому кварталі ми знижувалися на 14% рік до року, то в другому ми вже зростаємо загалом у компанії приблизно на 9,5% (йдеться про зростання виторгу в другому кварталі порівняно з другим кварталом 2023 року, – 24 Канал). Зростання, як я сказав, неоднорідне. Найбільше зростає новий бізнес. Темпи майже 70% рік до року,
– зазначив президент компанії.
Він наголосив, що Київстар став одним із топових партнерів Microsoft щодо сучасного робочого місця та Microsoft Azure. Цей напрям генерує великий грошовий потік. Суттєво зростає платформа кіно і телебачення Київстар ТВ, доходи від BigData повертаються до довоєнних і навіть, можливо, вже перевершують. Продемонстрував зростання застосунок Helsi.
"У gross ми вже робимо приблизно пів мільярда гривень доходів від нових бізнесів на рівні кварталу", – сказав Комаров.
Крім того, він зазначив зростання на 16% фіксованого зв'язку в другому кварталі порівняно рік до року. Мобільний зв'язок зріс приблизно на 8,5%. Київстар повернувся до звичних рівнів маржинальності та прибутковості, наголосив Комаров.
Абонентська база та рекордні нові підключення
Щодо абонентської бази, то, за його словами, на неї впливає безліч чинників, зокрема відтік, пов'язаний із втратою території та з міграцією людей за межі України. Через тривалі відключення і внаслідок безпрецедентної кібератаки збільшилася кількість абонентів, які користуються sim-картами двох – трьох операторів. За його спостереженнями, абонентська база знижується загалом в Україні.
Водночас спостерігаються рекордні нові підключення. Від початку масштабних блекаутів нові підключення зростали приблизно в діапазоні 30 – 40% рік до року. Багато хто купує sim як резервну, але потім може і не використовувати. "У липні, коли відключення були серйозні, у мобільному зв'язку ми спостерігали неймовірне зростання кількості нових підключень", – зазначив президент Київстару.
Тренди, які мене дуже тішать – кількість клієнтів, які скористалися нашими digital-сервісами, сягнула 8,8 мільйона у другому кварталі. Рівень проникнення LTE становить зараз понад 60% у нашу базу. У другому кварталі використання мобільного інтернету зросло до 11 ГБ на клієнта порівняно з 9,9 ГБ у другому кварталі 2023 року,
– зазначив Комаров.
Питання захисту інвестицій досі актуальне
Раніше повідомлялося, що виторг найбільшого українського оператора мобільного зв'язку Київстар у квітні – червні цього року зріс на 9,5% порівняно з квітнем – червнем 2023 року – до 9,425 мільярда гривень, а в доларах – на 0,4%, тобто до 236 мільйонів доларів. Капітальні інвестиції Київстар у квітні – червні цього року становили 2,28 мільярда гривень, що на 63,1% перевищило показник за другий квартал минулого року й у 2,1 раза – за перший квартал цього року.
При цьому питання захисту інвестицій досі залишається актуальним для Київстар, враховуючи справу про арешт частки корпоративних прав компанії.
Є відповідні клопотання в українські судові інстанції від компанії VEON як власника Київстар. Аналогічний механізм був застосований компанією Turkcell – власником lifecell. Очікуємо рішення найближчим часом. І не тільки ми очікуємо, а й наші міжнародні інвестори. Тому що це питання захисту мільярдних інвестицій в економіку України. Особисто я сподіваюсь, що зважаючи на те, що існує прецедентне рішення по lifecell, буде ухвалене аналогічне рішення і по Київстар,
– зазначив Комаров.