Ми напередодні вирішальної битви, — волонтер
Волонтер, координатор проекту "Повернись живим" Ольга Кобилинська в ефірі Телеканалу новин "24" розповіла про ситуацію в зоні АТО, про волонтерську діяльність і про те, чи допомагає держава військовим та волонтерам.
Волонтерка днями повернулась з передової і поділилась своїми враженнями. ольга була в Щасті, в Станиці Луганській, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Дзержинську, Константинівці. Каже, хлопці готові до того, що з дня на день можуть початись активні бої.
Про потреби бійців
Наразі, каже волонтер, в українських героїв найбільша потреба в приладах нічного бачення. Журиться, що українське суспільство розслабилося, повірило в перемир'я, тому суттєво впали надходження волонтерам.
Ми не встигаєм забезпечувати приладами нічного бачення передову. Коли йде війна артилерій прилад нічного бачення не потрібен, а зараз фактично йде війна диверсійно-розвідувальних груп, а їх виявлення не можливе без тепловізорів,
— каже Ольга.
І додає, що навіть великі волонтерські організації, які раніше збирали мільйони за тиждень, зараз збирають по 4 тисячі. В організації "Повернись живим" надходження впали в 1,5-2 рази, якщо раніше за тиждень волонтери могли купити 15-20 тепловізорів, то тепер тільки 5.
Про війну
Ольга називає цю війну — війною на витривалість. Каже, всі втомились, в країні економічна криза і всі її на собі відчувають, але ми не маємо права здаватись.
Після спілкування з ЗСУ, СБУ, бійцями добровольчих батальйонів, в мене склалося враження, що ми напередодні вирішальної битви. І якшо ми зараз до неї не підготуємось як слід, в нас є великі шанси її програти. А сумнівів в тому, що почнеться новий наступ, там ні в кого нема,
— каже волонтер.
Про забезпечення мобілізованих
За словами Ольги, мобілізовані у 4-у хвилю мають добре забезпечення, краще, ніж попередні. Вони отримують від держави форму, бєрци, бронежилети і каски.
Трапляються поодинокі випадки, коли офіцери дають військовослужбовцям списки, по яких треба шось купити. Ні в якому разі не треба нічого купляти. Держава забезпечує бронежилетами, шоломами. Якщо цього не трапляється, треба звертатись на урядовий контактний центр. Ми будемо контролювати такі випадки,
— заявила волонтер.
Урядовий контактний центр можна знайти в інтернеті, залишити там заяву анонімно, обов'язково вказавши тільки номер частини.