"Ми разом". Як змінити чиновника?
Свіжий випуск програми "Ми разом" про те, наскільки важливою є битва за те, щоб на місце "чиновника-паразита" прийшов патріотично вмотивований амбітний професіонал, та наскільки реально зараз це зробити.
Як розповів заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, починаючи реформи та формуючи образ чиновника, якого хоче бачити народ, треба пам’ятати, що він перш за все - людина.
З людиною треба поспілкуватись, розпитати його життєву позицію, як він ставиться до тих чи інших подій, про його улюбленого письменника тощо. Є багато запитань, які дозволяють сформувати думку про цю людину, - наголосив Шимків.
Читайте також: З 10 листопада розпочалась люстрація чиновників, які призначаються Радою
Один з варіантів боротьби з корупцією, на думку політика, - це електронізація процесів спілкування.
Людина не має спілкуватися з чиновником, громадянин чи бізнесмен має контактувати з електронною системою. Система видає довідку, звіт чи інформацію. Не має спокуси дати хабар. Кому його давати? Електронній системі?, - переконаний Шимків.
Також серед основних реформ заступник голови АП бачить скорочення чиновницького апарату.
З початку року Адміністрація Президента скоротила кількість службовців на 27%. Звичайно, деякі функції держава не зможе виконувати, але ми повинні з цим змиритись – в нас зараз нема стільки коштів, щоб фінансувати таку армію чиновників, - переконаний Шимків.
Читайте також: Кількість люстрованих чиновників зросла до 347
За його словами, деякі функції будуть передані місцевим органам влади, а деякі – зовсім не потрібні.