Ми разом. Чи просто отримати статус "учасника бойових дій"
У програмі "Ми разом" дослідили тему того, чи просто отримати статус "учасника бойових дій" воїнам АТО. В гостях у студії – начальник відділу гуманітарної політики Департаменту соціальної політики МОУ Олексій Сергієнко.
Держава надає учасника бойових дій право на безкоштовне лікування та отримання медикаментів, путівки в санаторії, 75 % знижки на комунальні послуги та безкоштовний проїзд усіма видами транспорту та один раз на 2 роки міжміським.
Воїни, які стали інвалідами, держава гарантує безкоштовні комунальні послуги, капітальний ремонт житла. А у разі потреби, надається автомобіль, житло та грошова компенсація. Бійцям, які в бойових діях втратили працездатність виплачується компенсація у розмірі від 180 до 300 тисяч грн. Родинам загиблих держава обіцяє 609 тисяч грн.
Станом на 8 грудня статус учасника бойових дій в АТО отримали 3812 бійців, ще розглядають 1129 справ.
На думку начальника відділу гуманітарної політики Департаменту соціальної політики МОУ Олексія Сергієнка, складність в отриманні бійцями статусу пов'язана з тим, що кожна справа розглядається індивідуально. Але штучних перешкод немає.
Одна із учасниць бойових дій потрапила в зону АТО прямо із Майдану, служила в Нацгвардії, брала участь у визволенні Слов'янська. Сьогодні дівчина старша розвідниця у 11 батальйону "Київська Русь". Щоби отримати довідки про участь в зоні АТО Анастасії Поліщук та її побратимам довелось посваритись із Полтораком.
Вони розуміли, що із майданівцями краще не сперечатись, – сказала вона.
За словами голови Держслужби з питань ветеранів та учасників АТО Артура Дерев'янка, добровольці, які не увійшли до складу інших підрозділів, перш за все, повинні через свої штаби легалізувати себе.
Далі – дивіться у відеосюжеті.