"Ми разом". Куди може поширитись війна зі сходу України?
У новому випуску програми "Ми разом" журналісти разом з експертами спробували проаналізувати, наскільки далеко по території України можуть зайти бойові дії.
Росія грубо порушує суверенітет і територіальну цілісність України, говорить про мир, а продовжує розпалювати війну – прозвучало на екстреному засіданні ради ООН 12-го листопада.
Тоді як Україна дотримується домовленостей про припинення вогню, підтримувані Росією сепаратисти, користуються можливістю для озброєння і захоплення нових територій, – каже постійний представник Литви в ООН Раймонда Мурмокайте.
Під виглядом гуманітарних конвоїв, Росія переправила на територію так званих "ЛНР" та "ДНР" все, що необхідно для наступу. За офіційною інформацією РНБО росіяни за останній тиждень перекинули на Донбас 87 танків Т-64, 4 танки Т-72, близько 60 одиниць бронетехніки та 100 одиниць артилерії, 17 градів разом з великою кількістю Камазів з боєприпасами.
Напруга на Донбасі зростає щогодини, інтенсивність обстрілів українських позицій збільшилась у рази. Треба готуватися до війни – доповідає міністр оборони України Степан Полторак.
Ми спостерігаємо і знаємо про нарощування сил з боку терористичних угрупувань, а також з боку РФ і очікуємо непередбачених дій з їх боку. Головне наше завдання – готуватись до бойових дій, – каже міністр оборони України Степан Полторак.
Група "Інформаційний спротив" стверджує, – наразі на території, яку контролюють сепаратисти, створено 4 ударні групи: луганська, горлівсько-донецька, волновахсько-тельманівська і новоазовська. Вони складаються з 15 тисяч російських найманців та військовослужбовців і 12 тисяч бойовиків.
Є небезпека атаки і з моря, кажуть в СБУ. Один із варіантів пробиття через Маріуполь сухопутного шляху в окупований Крим.
Росіяни мінують акваторію Маріуполя сьогодні, для того, щоби заблокувати місто з моря, – стверджує радник голови СБУ Маркіян Лубківський.
Разом з тим Росія підтягнула до кордонів з Україною ракетні комплекси "Іскандер".
Я вважаю, що у 2015 році відбудеться розширення конфліктних територій і насилля буде зачіпати все більше областей. Це напряму залежатиме від того, як буде розвиватись політична ситуація в державі, – вважає директор Центру політичного аналізу "Стратагема" Юрій Романенко.
Він вважає, що зараз в Україні треба розгорнути три зміни роботи на оборонних заводах, широкомаштабну мобілізацію і переозброєння. Крім того, оскільки Україна не визнала дії, які відбуваються на Сході, війною, то не може бути мови про військовий стан.