"Ми разом". Проблема алкоголізму серед українських військових — не вигадка

5 грудня 2014, 01:05
Читать новость на русском

Віталій Покотило, заступник начальника головного управління по роботі з особовим складом ЗСУ назвав проблема вживання алкоголю в зоні АТО такою, що про неї мовчати не можна.

Звичайно, що вживання алкоголю в зоні бойових дій є порушенням і карається відповідно, але набагато страшніші наслідки, які виникають після вживання алкоголю військовими.

Також Покотило розповів про те, що доставка алкоголю наразі відбуваеться через приватних осіб, через сумнівні мережі магазинів, і, нажаль, є факти доставки алкоголю військовим волонтерами.Також є факт поширення спиртних напоїв з додаванням шкідливих речовин представниками сусідньої держави.

Наразі працюємо над методами протидії алкоголізму в зоні АТО,
— зазначає держслужбовець.

Журналісти ж розповідають те, що бачили на власні очі. За словами Левко Стека, багато місцевих жителів зони АТО скаржаться на те, що українські військові часто знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. Влаштовують конфлікти і між собою, і з мирними жителями.

Це в першу залежить від командирів на місцях: чи передбачити ці проблеми, ці вирішити їх, якщо такі проблеми вже з’явились,
— наголошує журналіст.

Деякі експерти вважають, що однією з головних причин невдач української армії є відсутність належної дисципліни. А одним з методів подалання цієї проблеми бачать наявність штатних психологів на фронті.

Пан Покотило наголошує, що Міністерство оборони України не володіє інформацією щодо хоча б одного випадку стосовно вживання наркотиків українськими військовими.

Військова дисципліна відіграє ключову роль в армії, і якщо українська армія сьогодні зможе вирішити питання дисципліни, то шансів на перемогу в України буде куди більше,
— переконаний він.

Але дисципліна серед військових, на думку Віталія Покотило, є не єдиною проблемою. Ще є питання дисципліни серед журналістів і волонтерів, які працюють в зоні бойових дій. Тому після підписання розпорядження про обмежений доступ журналістів і волонтерів в зону АТО, військовий пояснює – виникла необхідність обмежити допуск журналістів і волонтерів в зону АТО через великий виток інформації, але наразі розробляються положення стосовно цього обмеження відповідно до міжнародних стандартів.