Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо, щоб жити
Збалансоване та повноцінне харчування - одна з найважливіших складових здоров’я людини.
Однак, щоразу сідаючи за стіл, не забувайте про міру. Якщо ж ви надто захопитеся споживанням смачних страв, ризикуєте переїсти. А це - пряма дорога до ожиріння.
Математика тут проста - якщо енергоцінність раціону харчування постійно перевищує добові енерговитрати - зайві кілограми нагадають про себе дуже швидко. На день дорослій людині необхідно 2,5 тисячі кілокалорій.
Систематичне переїдання лише на 100 ккалорій у день може призвести до накопичення додаткових 10 грамів жиру, за рік - це близько трьох-чотирьох кілограмів.
Тому тим, хто прагне мати струнку фігуру, рахувати калорії доведеться.
Не варто забувати і про якісний склад їжі. Адже відомо, що повноцінне харчування передбачає вживання шестисот різноманітних речовин, серед яких півсотні - незамінні, тобто не синтезуються організмом. Це амінокислоти, які містяться в продуктах тваринного походження, поліненасичені жирні кислоти, якими багаті олії, харчові волокна овочів та фруктів, низка вітамінів, мінеральні речовини тощо. Загалом за тиждень бажано вживати 40-50 різноманітних продуктів.
Садівництво
Одна з причин різних недуг - малорухливий спосіб життя. Користі вашому організму додадуть прості і водночас дуже популярні види дозвілля - садівництво та городництво. Копирсання в землі забезпечує оптимальний рівень фізичного навантаження.
А ще американські науковці довели, ті, хто хоча б раз у тиждень навкарачки пораються у городі, ризикують менше захворіти на остеопороз. Адже сапання будяків, збирання овочів, фруктів, ягід - ці та інші заняття позитивно впливають на кістки та м’язи, забезпечують їхню нормальну мінеральну щільність.
Щоденне порядкування на дачі також запобігає зниженню м’язової сили, підтримує гнучкість, витривалість і баланс під час руху тіла.Сонце допоможе організму виробити вітамін D, який сприяє кращому засвоєнню кальцію.
До речі, вчені з’ясували - городництво та садівництво корисні не лише для тіла, але й для мозку. За висновками австралійських науковців - літні люди, які люблять копирсатися в землі - менш схильні до старечого недоумства. До того ж такі заняття - це хороший спосіб потоваришувати з іншими поціновувачами природи.