У Миколаєві почалась активна фаза масштабних навчань "Сі Бриз": видовищні фото й відео

30 червня 2021, 19:52
Читать новость на русском

На Кульбакинському летовищі в Миколаєві 30 червня розпочалася активна фаза міжнародних навчань "Сі Бриз". Вперше свої маневри в Україні виконували винищувачі Королівських Військово-морських Сил Британії.

Наприклад, багатоцільовий винищувач четвертого покоління Eurofighter Typhoon виконав політ на малій висоті. Загалом до цього етапу залучили 30 гвинтокрилів та літаків.

Читайте також Москві не дає спокою "Сі Бриз": Росія вивела у Чорне море підводний човен "Колпіно"

Під час навчань разом працювали військовослужбовці зі Сполученого Королівства Великої Британії, США та України. Наші військовослужбовці разом з закордонними колегами не лише відпрацьовували маневри у повітрі, а й здійснювали медичну евакуацію поранених. І також стрибали з парашутами.

"Технічно трошки теоретично ознайомився з повітряними суднами інших країн. Надалі будемо знати це, брати у них досвід та покращувати свої знання", – розповів командир військового гвинтокрила Віктор Кобринський.

За легенду навчань у 2021 році взяли правдиву історію. Мовиться про події 2014 року, коли російські "зелені чоловічки" захоплювали Крим.

Міжнародні навчання "Сі Бриз" почалися в Миколаєві / Фото ВМС ЗС України

Росія поширює фейки про навчання "Сі Бриз"

Міжнародні військові навчання за участю армійців НАТО розпочалися 28 червня. Відкриття відбулося в Одесі. Туди також прибув американський есмінець Ross. Навколо нього Кремль вже встиг розповсюдити фейки. Мовляв, військове судно США дійшло до окупованого Криму. Щоправда, з Одеси корабель нікуди не виходив.

Зверніть увагу! Ще до початку навчань Росія вимагала від США та НАТО скасувати їхнє проведення. Адже нібито це посилює військову небезпеку в акваторії Чорного моря, частину якого країна-агресор і окупувала.

Утім навчання "Сі Бриз-2021" стали наймасштабнішими за всю історію проведення. Участь у них беруть 5 тисяч військових з 30 країн членів НАТО та партнерів Альянсу.

Там відпрацьовуються питання взаємодії, реалізуються стандарти НАТО в дії Військово-морських Сил України й інших держав. Це дуже важливо для того, щоб нам просуватись вперед з погляду надання Плану дій щодо членства і взагалі вступу до Альянсу,
– пояснив військовий експерт Ігор Романенко.

Маневри відбуватимуться не лише у повітрі, а й на суходолі та на морі. Повітряні навчання відпрацьовуватимуть до 4 липня. А вже 6 липня військові будуть відпрацювати морський та водолазний компонент в Одесі.