Мільйонери 2.0: чи справді е-декларування стало страшним сном для можновладців
У програмі журналістських розслідувань "Схеми. Корупція в деталях" спеціально для 24 Каналу від "Радіо "Свободи" та Першого суспільного каналу – десятки тисяч українських чиновників кинулися заповнювати свої електронні декларації про майно, адже тепер брехня про статки – це кримінальна відповідальність.
Нині посадовці просто вимушені вписувати дані не тільки про свої маєтки чи автомобілі, а й про коштовні речі. Декларуються годинники і шуби, костюми і прикраси. А також готівка.
Про те, на який спротив наштовхнулася реалізація цієї вимоги Євросоюзу, мабуть, можна написати цілу книгу. Не останню роль у саботажі процесу зіграло і саме Нацагентство з питань запобігання корупції, яке мало відповідати за вчасне повноцінне впровадження цього нововведення.
Читайте також: Пощастило, мабуть, – Вакарчук прокоментував декларації політиків
Виявилось, що самі члени НАЗК іншої думки про свої досягнення. Тому навіть самі себе преміювали, щомісячно збільшуючи свою зарплату на десятки тисяч гривень.
Електронне декларування – вже реальність. Спроби знівелювати, вихолостити, пом’якшити закон вчинялись регулярно та наштовхувалися на різку відсіч громадянського суспільства.
Читайте також: Чи є життя після служби: як у екс-чиновників СБУ з'являються елітні маєтки
Одним з найбільш впливових політиків, які хотіли внести правки до закону, був голова президентської фракції Ігор Гринів. Наприклад, останній пропонував приховувати від громадськості дані про готівкові кошти. Також він виступав проти кримінальної відповідальності за помилки у деклараціях.
Які статки голова президентської фракції Ігор Гринів так наполегливо хоче приховати від чужого ока – дивіться в програмі.