Мінфін США назвав умову, за якої "Русал" Дерипаски може уникнути санкцій

26 квітня 2018, 20:16
Читать новость на русском

Стівен Мнучін, міністр фінансів США, заявив, що російський концерн "Русал" може бути виключений із санкційного списку, якщо власник компанії Олег Дерипаска відмовиться від контролю над ним. Ця пропозиція від глави американського відомства однозначно зацікавить Кремль, який хоче зменшити економічні наслідки персональних санкцій проти РФ.

Виходом із глухого кута для "Русалу" може стати прямий або непрямий викуп частки Дерипаски російською державою, пише Times.

Читайте також: Активи фігурантів "кремлівського списку" навряд чи заморозять, – експерт

Для Дерипаски, одного із найближчих союзників Путіна, такий варіант розвитку подій не особливо вигідний, адже його компанію можуть викупити задешево, але російському мільярдеру доведеться погодитися з будь-яким рішенням, яке ухвалять в апараті Кремля, йдеться у статті.

Викуп концерну обійдеться в мільярди доларів, тоді як виплата його боргів може позначитися на кредитоспроможності Росії. І все ж відстрочка, яку Мнучін надав американським компаніям і фізичним особам для розриву зв'язків із "Русалом", може дати РФ достатньо часу на розробку реалістичного плану, який дозволить компанії Дерипаски залишитися в бізнесі,
зазначає видання.

Нагадаємо, за інформацією The Wall Street Journal, два сенатори-демократи попросили у восьми найбільших світових банків інформацію про рахунки і активи, пов'язані з учасниками так званого "кремлівського списку". 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи". 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.