Мініатюрні кораблі волинський умілець складає у пляшках
3 роки у морфлоті - і з кораблями його доля поєднала назавжди. Раніше волинський умілець ними розсікав морські хвилі і охороняв Батьківщину, тепер пришвартовує їх у пляшках і влаштовує власні експозиції.
Одна така відкрилася у місцевому краєзнавчому музеї.
“Якось товариш показав мені фотографію в журналі “Вокруг света” - і там був зображений кораблик у пляшечці. Я подивився і кажу: “знаєш, можна зробити, нічого складного”. Ну от так-от він засумнівався. Довелося довести, що я можу, я зробив йому й подарував цей кораблик, у нього ще й досі є”, - розповідає вітрильний майстер Володимир Ящук.
Міні-вітрильники відображають цілі епохи. Свої кораблі Володимир Ящук створює за наявними в довідниках зображеннями і кресленнями. Зменшена версія повинна обов’язково відповідати тому прототипу, який послужив зразком.
“Саме за цими вітрильниками ми навіть можемо вивчати історію і розповідати дітям про ту чи іншу подію саме на тому чи іншому вітрильнику”, - вважає завідувач відділом науково-освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею Лариса Гриб.
Окрім створення кораблів, Володимир Ящук спробував себе ще й у ролі кінооператора. Сам відзняв процес будівництва вітрильника, продемонструвавши неабияку ювелірну майстерність і довівши: уся робота в пляшці. Якщо реально на складання однієї моделі йде тиждень, то на екрані - лічені хвилини.
“Такої технології я ще ніде не бачив. Я бачив тільки те, що все складається зовні і склеюється, а потім запихається повністю корпус у пляшку і там за ниточку піднімається все. Так що я думаю, що це єдина людина в Україні, яка займається і таку красу виготовляє у пляшках”, - каже зять умільця Михайло Умєрєнков.
На виставці автор представив 75 робіт, ще одну закінчив буквально перед камерами. Усіх їх сконструював за 3 роки. А всього за 30 років вітрильного хобі створив півтори сотні моделей, половину з яких роздарував.