Минуле, що нас не полишить: як Україна йшла до свободи (ТОП-10 відеострічок)
Україна отримала нового Президента, вперше за останні роки обраного на по-справжньому демократичних виборах, і новий шлях розвитку.
Однак цей надважкий шлях був прокладений кров’ю сотень громадян та тисячами поламаних життів.
“Телеканал 24” очима документалістів та хронікерів пропонує згадати, яким був шлях до європейського майбутнього. Стрічки охоплюють увесь період Майдану – від кінця листопада минулого року до початку березня.
"Право на протест. Початок"
Увечері 21 листопада минулого року, після того, як уряд України на чолі з Азаровим відмовився від підписання угоди про асоціацію з ЄС, вітчизняний журналіст Мустафа Найєм через Фейсбук закликав людей вийти на Майдан Незалежності.
Саме ця подія стала початком наймасштабнішої в історії України акції протесту, що завершився численними людськими жертвами та поваленням злочинного режиму.
За задумом режисера, камера спостерігає за журналістом під час роботи, зустрічей з друзями та громадськими активістами. Відео поки недоступне для широкого загалу. Режисер - Аксінья Куріна, оператор - Світлана Діодна (Дудяк)
Фото - Олена Білозерська, ІА "Поряд з вами"
"Майдан"
Фільм вітчизяного документаліста Сергія Лозниці охоплює події 90 днів протистояння. У стрічці використані кадри, що були відзняті журналістами Радіо Свобода на вулиці Інститутській та з готелю "Україна".
"Майдан" поділений на чотири частини: "Пролог", "Торжество", "Бойові дії" і "Посткриптум". Однак персонально для себе Лозниця поділив на дві: на карнавальну і трагічну. За кілька днів до прем’єри команда режисера додала до фільму і саунд-трек - пісню "Вітя, чао".
"Панахида"
26 січня 2014 у Михайлівському соборі у Києві відбулася панахида за загиблим активістом Михайлом Жизневським.
Громадянин Білорусі, який тимчасово проживав у Білій Церкві та був у лавах самооборони Майдану. Член націоналістичної організації УНА-УНСО, він загинув від мисливської кулі біля стадіону "Динамо" на Грушевського.
Стрічка знята групою "Вавилон 13" - це об’єднання режисерів короткометражного документального кіно, операторів та кінематографістів. Кінопроект "Вавилон 13" розпочав свою діяльність коротким відео, що було записано на Михайлівській площі 30 листопада 2013-го року.
"Пожежа у Будинку профспілок"
Автор фільму -- продюсер "Вавилону 13", відомий український режисер Володимир Тихий.
Жахлива пожежа у Будинку профспілок на Хрещатику сталася в ніч з 18 на 19 лютого. Хто її влаштував -- досі не відомо. І це не єдина таємниця, яку приховує вогняна трагедія.
Ці кадри були відзняті під час найтрагічніших в історії незалежної України подій 18-20 лютого 2014 року.
У сутичках з силовиками загинуло 73 мирні людини та 11 правоохоронців. Під час протистояння силовики незаконно використали зброю, зокрема снайперську, проти мирних протестувальників, які відстоювали європейські цінності України та виступали проти тиранічного режиму Януковича.
Відео, монтаж — Нікіта Мєкєнзін, Mustang Wanted, "Громадське ТБ".
"Хвилина"
Це одна короткометражка від "Вавілону 13", що розповідає про події 20 лютого 2014 року з позиції біля барикади на Хрещатику.
"Попіл"
Зафіксовані події - 21 лютого 2014 року. Серед попелу Будинку Профспілок знаходять обгорілі тіла. Стрічка створена "Вавилон 13".
"Небесна сотня"
Перший фільм з циклу "Зима, що нас змінила" - спільний проект "1+1" Продакшн та Творчого об'єднання Вавілон 13.
Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу – тих, хто виступив проти режиму в столиці і в різних куточках країни, а потім зник без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану.
"Жіночі обличчя Майдану"
Образочок до фільму "Жіночі обличчя Майдану" Олі Онишко та Петра Дідули, музика Юрка Дуди.
Художниця по костюмах Наталя Скорнякова організувала процес пошиття бронежилетів для хоч якогось захисту мітингувальників.
Матеріал для фільму знімався з листопада до березня. Героїнями фільму стали жінки, які були на передовій різних громадянських ініціатив, реалізованих на Майдані у Києві.
"Далі буде"
Короткометражний документальний фільм вітчизняного метра Михайла Іллєнка.
Автор розповідає: "Перед зйомкою я попросив Майдан підхопити ці два слова уголос на всю Україну - було ясно, що саме Майдан наповнить їх стверджувальною інтонацією, закреслить знак запитання, який час від часу іронічно звучить у розмовах: "А що далі?" - "Далі буде!".
Оператори Богдан Вержбицький та Юрій Гармаш, запис звуку Олександр Шкрабак.
А також до Вашої уваги — відеоролик телеканалу новин "24" (Музика Сергія Нестеренка).
"Шлях до виборів"
За офіційними даними, в наслідок силових протистоянь в України з листопада минулого року загинуло 110 цивільних громадян. Волонтери Майдану натомість стверджують, що кількість вбитих або зниклих без вісті сягає більше 700 людей. І це – без урахування померлих від рук терористів в Донецькій і Луганській областях.