Мін'юст: представники колишньої влади намагаються взяти реванш рішенням КС з люстрації

14 квітня 2015, 18:17
Читать новость на русском

Джерело:

ukranews.com

Автори подань до Конституційного суду щодо конституційності положень закону "Про очищення влади" - опозиційні депутати і судді - намагаються за допомогою рішення КС повернутися в державну владу, вважає Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

З слів керівника департаменту, шість місяців тому закон визначив, кого необхідно усунути від державного управління. "Це люди, які займали найвищі пости і впродовж Революції гідності не пішли за власним бажанням. Коли держава має право на санацію, на захист своїх інтересів, щоб забезпечити державність, саме в цей час намагаються все скасувати і взяти реванш ті сили, яким необхідно це державне управління", — заявила Козаченко.

Директор департаменту зазначила: "КС розглядатиме подання суддів, які насправді не хочуть очищатися, і депутатів, більшість з яких голосували за закони від 16 січня, які фактично створили хвилю насильства проти людей і стали поштовхом до Революції гідності". "І зараз ці люди знову намагаються будь-якими силами потрапити з державне управління, щоб відновити колишню архітектуру політичного та адміністративного впливу", — додала Козаченко.

На думку представника Мін'юсту, зміни, які зараз реєструються в парламенті, стали поштовхом до того, що КС намагається прискорити розгляд справи і піддати сумніву право держави на захист інтересів державності та громадян.

"Реванш, який намагатимуться зробити сили, які довели країну до біди, дійсно зазнає величезних ризикни, тому якщо ми не об'єднаємося в цій справі і не оголосимо позицію права держави захищати себе, ми можемо все втратити і повернутися в ті часи, які ми революцією гідності намагалися перебороти ", — резюмувала Козаченко.

Вона також пояснила, що очищення влади не означає встановлення винних або політичне переслідування. "Очищення влади — це недопущення до державного управління людей, які потрапляють під певні об'єктивні критерії", — сказала Козаченко.

Крім того, вона додала, що ті люди, які займали під час перебування президентом Віктора Януковича найвищі ключові посади - прокурори, заступники прокурорів областей, працівники ДФС і МВС такого ж рівня, бачили, що потрапляють під заборону, і звільнилися за власним бажанням, а частина з них взагалі втекла, в тому числі, в РФ.

Своєю чергою народний депутат України Ігор Алексєєв заявив, що відповідальність за виконання закону про люстрацію, в першу чергу, лежить на керівниках держструктур.

"На жаль, ми отримуємо непоодинокі сигнали, коли на обласному, районному рівнях чиновники, які потрапляє під люстрацію, з незрозумілих причин, можливо, за згодою керівників, залишаються працювати на своїх посадах. Саме тому в цьому законі передбачається введення відповідальності керівників органів державної влади за те, що фактично вони прикривають процес люстрації, не виконують положення закону... Ці люди також будуть звільнені ", — пояснив він.

Алексєєв звернувся до керівників держструктур з вимогою не покривати тих, хто потрапляє під люстрацію. Козаченко розповіла, що Мін'юст зробить протягом місяця аналітику випадків, коли чиновників, які потрапляють під люстрацію, залишили на держпосади, і ця інформація буде оприлюднена.