росія зацікавлена, щоб місія МАГАТЕ не поїхала далі, ніж Київ, – політолог

30 серпня 2022, 18:10
Читать новость на русском

До України вже прибула делегація МАГАТЕ, яка невдовзі має вирушити на Запорізьку АЕС. Тим часом окупанти хоч і погодилися на візит місії, але обстрілюють коридори, якими вона мала їхати до пункту призначення.

росіяни хочуть зірвати місію на ЗАЕС

Такою є стратегія росіян. Вони показували, що начебто відкриті та готові, але насправді планують зірвати місію МАГАТЕ. Про це 24 каналу розказав політолог Тарас Семенюк.

Зверніть увагу росія навмисне обстрілює коридори, якими місія МАГАТЕ має дістатись до ЗАЕС, – Подоляк

На його думку, вони хочуть і зрив місії перекласти на відповідальність української сторони. Мовляв, через початок наступу на Півдні та активізацію бойових дій їхати туди небезпечно, і так українці роблять все для того, щоб місія не здійснилась. 

Насправді ж це є маніпуляцією. З самого початку росіяни хотіли, щоб делегація МАГАТЕ їхала на ЗАЕС через Москву. Так вони могли б показати свою вищість над ситуацією. Втім, Україна здобула дипломатичну перемогу і місія їде з Києва. 

Семенюк вважає, що зараз делегати чекають відповідного часу та сигналу про те, що модна їхати. Слід розуміти, що у складі місії їдуть представники різних країн, і для них мають забезпечити супровід та дотримання усіх заходів безпеки. 

Безумовно, Україна зацікавлена і докладає максимум зусиль, щоб усе відбулося за планом. Натомість в інтересах росіян – аби місія не виїхала з Києва

Я думаю, що місія абсолютно здійсненна, адже питання ядерної безпеки хвилює не тільки нас і нашу державу, але і європейців. Саме заради цього місія їде,
– переконаний він. 

Чому місія МАГАТЕ така важлива

Політолог пояснив, що дуже важливим є те, що члени місії на власні очі побачать окупаційні війська. Росіяни, своєю чергою, цього не хочуть і бояться, адже це обов'язково зафіксують у фінальному резюме місії.

Те ж стосується і великої кількості військової техніки, яку окупанти стягнули на територію ЗАЕС та тримають у близькості до енергоблоків. Показати це – також стратегічна мета України. 

"Якщо це буде зафіксовано міжнародними спостерігачами, то цього не приховаєш. Це – доказ незаконної окупації об'єкта, який несе велику небезпеку в разі його пошкодження. У цьому контексті присутність міжнародних спостерігачів має вагу", – додав Семенюк. 

Але основна мета місії –  проконтролювати рівень небезпеки на Запорізькій АЕС. Представники МАГАТЕ мають на власні очі побачити, що таке окупація і яку загрозу несе електростанція в руках окупантів, які не знають як з нею поводитись. Як зауважив політолог, пошкодити електростанцію для росіян – як "пити дати".

Що також важливо, після ймовірного пошкодження вони точно шукатимуть можливості перекласти відповідальність за нього на плечі українців. Однак, очевидно, що від Енергодара в бік позицій українських військ, де зараз відбувається контрнаступ, доволі далеко. 

І українці, і Збройні Сили розуміють, що провокувати і стріляти в цьому напрямку – небезпечно. Для нас важливі люди, важлива територія, а не їхнє знищення, до чого може привести пошкодження АЕС,
– підсумував Семенюк. 

Політолог Тарас Семенюк пояснив важливість місії МАГАТЕ на ЗАЕС: дивіться відео

Місія МАГАТЕ – у Києві

  • Місія МАГАТЕ вже прибула до української столиці. Інспектори очікують виїзду на Запорізьку атомну електростанцію. 
  • До її складу входять 14 фахівців, а очолює місію голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі. 
  • Раніше видання The Wall Street Journal писало, що експерти пробудуть на території ЗАЕС 4 дні – з 31 серпня по 3 вересня