Місія ООН замовчує підривну роль Росії, — МЗС
Міністерство закордонних справ України позитивно оцінює доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні, яку Моніторингова місія ООН оприлюднила у понеділок. Однак, у відомстві наголошують, що "подеколи авторам не вдається повною мірою відобразити цілісну суть того, що відбувається".
Про це повідомляє прес-служба українського міністерства.
"Заслуговує на позитивну оцінку діяльність Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛ) в Україні та проведений нею значний обсяг роботи зі збору та аналізу фактів щодо ситуації у галузі прав людини у нашій країні, особливо на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також в Донецькій та Луганській областях, де підтримувані Росією терористи ведуть неоголошену війну проти українського народу", - заявляють у МЗС.
На думку міністерства, авторам звіту подеколи не вдається повною мірою відобразити "цілісну суть того, що відбувається" в Україні.
"Оцінюючи важке положення на сході України, а також відзначаючи інтенсифікацію АТО, Місія уникає наголосу на першопричинах такої ситуації: активізації нелегальної діяльності незаконних озброєних формувань, їх відмові від запропонованого Президентом України Мирного плану, наданні Росією постійної підтримки терористам шляхом постачання зброї, військової техніки та найманців, продовженні терору щодо мирних жителів, викраденнях та мародерстві, а також зростаючій загрозі безпеці не лише України, а й регіону та світу, як це показала трагедія з малайзійським літаком", - наголошують у відомстві.
У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що змушені констатувати замовчування Місією ООН підривної ролі Російської Федерації.
"Розуміючи складність завдань, що стоять перед УВКПЛ у контексті забезпечення неупередженої об’єктивної оцінки ситуації в Україні, змушені констатувати замовчування Місією очевидної не лише уряду України підривної ролі Російської Федерації як у подіях на сході нашої держави, так і у погіршенні правозахисної ситуації у країні у цілому, що, на жаль, не знайшло цього разу належного відображення ні в доповіді, ні у прес-релізі з нагоди її оприлюднення. Апелюючи до «обох сторін», не помічати «третю» чи, скоріше, «першу», нам видається, як мінімум, недалекоглядним, якщо не небезпечним", – вважають у МЗС України.