Містобудівний закон заветовано - люди все одно не задоволені
Кажуть у нових поправках до скандального містобудівного закону, Президент не врахував жодної пропозиції громадськості.
За словами представників ініціативних груп - у законі немає вимоги оновлення списку пам'яток культури. Адже на сьогодні в державі існує один реєстр ще радянський, в якому всього близько 150 історичних пам'яток. Проігнорував Президент також бажання екологів повернути екологічну експертизу. Відтепер, кажуть обурені, навіть для будівництва радіаційно-небезпечних об'єктів - дорога відкрита.
"Після накладання вето і під час підготовки до ветування, секретаріат Президента не підготував жодної поправки, жодного положення стосовно археологічної експертизи, тобто археологічна експертиза як була ветована, фактично виключена із законодавства, так вона зараз виключена на разі", - каже представник Спілки археологів України Евеліна Кравченко.
Права рука Президента Ганна Герман на зустріч до громадських організацій не прийшла. Мовляв, вето є - додати нічого. Хоча ще два тижні тому вона мало не сама готова була стояти поруч з активістами.
"Давайте зміцнювати громадські рухи, справжні громадські рухи, не ті, за якими стоять політики і ті політики використовують їх для своїх цілей, які якщо треба то вийдіть і помахайте прапорами. А ті рухи, які будуть контролювати владу, які будуть впливати. І якщо ми з вами візьмемося за руки завтра і скажемо - ми не пустимо сюди бульдозерів і якщо я буду поряд з вами, я думаю, ми чогось доб'ємося", - каже заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.
Поки не добилися. Кажуть, поправки Президента до закону не передбачають громадських слухань. А це означає, що громадськість на законних підставах не має права перешкоджати забудовнику.
"Це означає, що громадськості фактично закрили рота. Тепер забудовникам не потрібно буде фальшувати громадські слухання. Потрібно буде лише занести відповідному чиновнику хабаря. Оце таке спрощення", - каже представник ініціативи "Збережи старий Київ" Ігор Луценко.
Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла закон, який спрощує дозвільні процедури у будівництві, зокрема, дозволяє будувати не враховуючи думку громадськості. Обурені громадські організації вимагали від Президента вето. 3 лютого Віктор Янукович наклав вето на закон.