Місце України у світі: про що ще говорив Кемерон у Києві
Настав час змін і зупинити це неможливо. Але отримувати максимум для власного розвитку у цьому мінливому світі – цілком можливо. Такою була ключова думка виступу колишнього прем’єр-міністра Британії Девіда Кемерона у Києві 29 березня.
Так, вибори у США поставили перед світовою спільнотою багато питань щодо подальшого формату роботи міжнародних організацій. Але Трамп уже є президентом і потрібно вчитися з ним співпрацювати. Так, референдум щодо проведення Brexit показав не зовсім той, результат, який хотілося би побачити керівництву Великобританії. Але це була воля народу і її потрібно виконувати. Так, популізм все ширше охоплює політичну еліту світу. Але це не означає, що з ним не потрібно боротись. І тим більше не означає, що потрібно припиняти робити реальні кроки, які призведуть до покращення рівня життя, зменшення безробіття і бідності. Так, Британія залишить Євросоюз. Але це не означає, що вона залишає Європу. Так, Євросоюз змінився. Але подальша співпраця все одно має бути налагоджена.
По все це під час свого виступу, організованого Фондом Віктора Пінчука, говорив колишній британський прем’єр. Але основну увагу він зосередив на місці України у світі. Про які проблеми Української держави говорив Девід Кемерон, з’ясували журналісти сайту "24".
Про війну
Тема війни очікувано виринала протягом всієї емоційної промови Кемерона. Він неодноразово наголошував, що Україна дає відсіч військовій агресії. І не лише їй.
Ви стикнулися не лише з політичною агресією. Ви стикнулися зі спробою знищити вашу конституцію, вашу країну і вашу демократію. Ви маєте перемогти пропаганду і отримати перевагу в інформаційному протистоянні,
– наголосив він.
При цьому, за словами Кемерона, перемогти у цьому протистоянні Україна може лише за рахунок власних успіхів, власного економічного та політичного зміцнення. І чим більшого розвитку досягає наша держава – тим більше вона перемагає.
Відповідаючи на запитання журналістів "24", він також наголосив, що мінські угоди були підписані в умовах шаленого тиску на нашу країну. Вони не ідеальні, але вони мають свої переваги.
Як тоді, так і зараз Україна під величезним тиском. Найперше, що має статися – повне припинення вогню і відвід важкого озброєння. Це було б на руку Україні. Я розумію, що ці угоди не досконалі, але принаймні це єдиний документ, де є підпис росіян, який включає цілий комплекс дій, які мають відновити ваш державний кордон,
– наголосив Кемерон.
Про перспективи
Разом з тим, за його словами, Україні сьогодні є і чим пишатися, і чого прагнути, і куди розвиватися. Як мінімум, вона все ще опирається агресії, що все не мало. "Росія сподівалися, що ваша країна розсиплеться, але цього не сталось і ви можете пишатись тим, що ви витримали", – сказав він.
Він нагадав, що в умовах війни Україна також модернізувала війська, відновила уряд, реформувала інституції, поліпшила бізнес-клімат і намагається досягти більшої прозорості та відкритості швидше, ніж багато інших країн Європи. І це, за його словами, не лише його бачення.
Кемерон назвав Україну перспективною країною, яка володіє фантастичним ресурсом і практично необмеженим потенціалом. Саме тому, за його словами, потрібно особливу увагу приділяти вихованню та освіті молоді, яка буде готова будувати майбутнє саме в Україні.
Україна має потенціал. Ви молода країна із багатим ресурсом. Ви багато досягли але можете досягти ще більшого. Будьте амбітними,
– наголосив він.
Про підтримку Заходу
При цьому, на думку колишнього британського прем’єра, ризик того, що Європа втомиться від теми українського-російського конфлікту дійсно існує. Саме тому Україна має постійно нагадувати про те, скільки всього вона встигла зробити і пам’ятати, скільки всього ще має бути зроблено. Для того, аби стати глобальною історією успіху, Україна має не забувати про чотири головні аспекти: розбудову власного авторитету на світовій арені; зберігання духу співпраці з США; підтримку та розвиток своїх оборонних можливостей; та боротьбу з корупцією.
Корупція, до речі, стала ще однією темою, на який зупинився колишній прем’єр. Він визнав, що у світі немає держав, абсолютно вільних від корупції. Але в Україні, за його словами, ситуація просто критична. "Корупція – один з найбільших викликів. Рівень корупції в Україні тотально неприйнятний. Це ракова пухлина, яка може вбити країну", – наголосив він.
Тому, за його словами, зараз Україні потрібно безкомпромісно боротися із корупцією та домагатися верховенства права. Тому що саме це сприятиме приходу нових інвесторів в Україну.
Кемерон також відзначив, що свого часу усвідомив, що суто дипломатичної і військової підтримки Україні недостатньо. Потрібно також допомагати і сприяти реформуванню України на різних рівнях. За його словами, зараз Захід має бути готовим зробити більше аби допомогти Україні протистояти військовій агресії та підтримати її розвиток.
Краща гарантія безпеки України – успіх України. Політичний та економічний. Чим більше ви досягаєте – тим більше ви перемагаєте. Успіх України – найкраща довгострокова гарантія безпеки,
– наголосив колишній глава уряду Британії.
Читайте також: Кемерон розповів, що допоможе Україні подолати Росію