Міжпартійні міграції народних депутатів. "Тушки" з Ради шостого скликання
Верховна Рада шостого скликання була багатою і на депутатів, які, на відміну від прогульників засідань парламенту, активно використовували свої місця під куполом з якнайбільшою користю. З користю для себе, звісно.
Останнім часом нейтральне раніше слово "тушка" набуло в Україні політичного забарвлення. Так почали називати народних депутатів, які з особистої матеріальної чи іншої зацікавленості, у важливих питаннях голосують за постанови на боці фракцій, до яких не входять і до яких їх виборці не обирали.
Про те, яким чином такі народні обранці потрапляють у Верховну Раду, розповідав Володимир Литвин: "Кажуть, що тушки зраджують, переходять… А хто ж цих тушок записував у списки? Які вони гроші платили, щоб потрапити у партійний список. Я скажу, що доходило до 5 млн доларів", писав Zaxid.net.
Масово депутати зрадили своїх виборців, ставши "тушками", під час голосування 11 березня 2010 року за відставку Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра. Тоді фракції БЮТ та НУ-НС мали більшість кількістю 227 депутатів, проте 19 з них проголосували в інтересах Партії регіонів.
Отже, окрім усіх депутатів фракції Партії регіонів, КПУ та Блоку Литвина, за відставку тодішнього уряду голосували:
11 депутатів від фракції НУ-НС:
Бут Юрій Анатолійович
Довгий Станіслав Олексійович
Жванія Давид Важайович
Плющ Іван Степанович
Поляченко Володимир Аврумович
Шемчук Віктор Вікторович
Василенко Сергій Володимирович
Клименко Олександр Іванович
Омельченко Олександр Олександрович
Палиця Ігор Петрович
Слободян Олександр В'ячеславович
8 депутатів фракції БЮТ:
Каплієнко Володимир Володимирович
Омельченко Григорій Омелянович
Полунєєв Юрій Володимирович
Савченко Ігор Васильович
Барвіненко Віталій Дмитрович
Веревський Андрій Михайлович
Задирко Геннадій Олександрович
Черпіцький Олег Зенович
Дехто з цих депутатів пізніше увійшов у Коаліцію депутатських фракції "Стабільність і реформи".
З найактуальнішого на сьогодні можна згадати проголосований у першому читанні законопроект "про наклеп".
Багато ЗМІ виступили проти підписання цього закону, вважаючи, що парламентська більшість під виглядом закону про наклеп вводить закон про цензуру. Однак цей документ стосується не тільки журналістів, а й усіх громадян, оскільки до наклепу можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини.
Був опублікований список депутатів (а серед них і "тушок"), за допомогою якого громадяни можуть дізнатись про прихильників нового законопроекту та висловити своє обурення безпосередньо своїм обранцям.
Нагадаємо, напередодні вийшов огляд "Кров у Раді" з відеороликами найгучніших сутичок народних депутатів у стінах парламенту.
Також ми згадали найбільших прогульників засідань парламенту, які тільки цим у Веровній Раді шостого скликання і відзначились.