Моряки, які ходять під чужими прапорами – безправні
Українські моряки здебільшого наймаються на роботу до іноземних судновласників, адже національний флот практично знищений.
Відтак, погоджуються ходити під чужими прапорами, навіть не читаючи контракту. Водночас, майже половина трудових угод, які їм пропонують агенції по найму, містять порушення. За словами правозахисників, українці підписують найгірші контракти у світі, адже в Україні не існує закону, який би контролював процес найму вітчизняних моряків іноземними компаніями.
“Моряки підписують контракти звертаючи увагу в кращому випадку на прапор, на район плавання, на зарплату і на кількість місяців, які потрібно буде працювати. Ось це головне. Але це в кращому випадку. Про ніякі соціальні гарантії ніхто не думає”, - каже виконавчий директор БО"Асоль" Наталія Кламм.
“Легше звільнити капітана українця, аніж прибиральника філіппінця. Я повинен зробити три кроки з внесенням запису в судовий журнал, залучити свідків для того щоби списати моряка-філіппінця, а капітана українця викидають за борт нікого не питаючи, тому що не має захисту”, - каже капітан дальнього плавання Юрій Бичковський.
У МЗС з приводу захисту моряків кажуть - держава переймається їхнім захистом лише тоді, коли трапляється форс-мажор, зокрема, піратський напад. Як відомо лише протягом минулого року понад 130 українських моряків, які перебували на борту іноземних суден постраждали від дій морських розбійників.