Мрійник, який хотів підкорити небо, а підкорив океан

11 червня 2015, 06:15
Читать новость на русском

11 червня 1910 року, Франція. Народився Жак-Ів Кусто — винахідник акваланга та один з найвідоміших дослідників світового океану.

Кусто мав усі шанси стати відомим авіатором, та все змінив його величність випадок. В період, коли Жак-Ів здавав екзамени на вступ до академії морської авіації, він потрапив у важку автокатастрофу.

Чоловік зламав кілька ребер, серйозно пошкодив легеню та інші органи. Курс реабілітації тривав 9 місяців, від мрій про небо довелося відмовитися. Під час лікування Кусто зайшов до одного з магазинчиків, де побачив окуляри для підводного плавання. Покупка назавжди змінила життя Кусто — він став підводником.

Активні дослідження океану авантюрист Кусто почав з початку 50-х років ХХ століття. На списаному мінному тральнику "Каліпсо" він виходив в океан та опускався на дно з аквалангом власної конструкції. Його він розробив у 1943 році разом з Емілем Ганьяном.

До цього дайвери використовували або лише окуляри та трубку, або величезні важкі обладунки, сполучені з човном-базою повітряним шлангом.

Кусто натомість запропонував нову та радикальну річ — автономний пристрій, який дозволяв занурюватися на глибину до 300 метрів. Першим активним тестером нового обладнання був сам Жак-Ів кусто.

В 1953 році Кусто опублікував свою першу книгу — "Світ тиші", яка моментально стала бестелеллером. За два роки на екрани вийшов однойменний документальний фільм. Стрічка, на яку пішло 25-ть кілометрів кіноплівки, розповідала глядачам про дослідження дна світового океану, про унікальну біосферу морського дна та десятки інших цікавих речей.

Кусто дуже швидко став знаменитим. Та слава не вплинула на його дослідження, і він і надалі продовжував занурюватися на дно океану та відкривати його таємниці. Улюблену справу Кусто не полишав до самої смерті у 1997 році, а на дослідницьких науково-популярних фільмах видатного француза виросло ціле покоління відважних підкорювачів світового океану.