Музиканти: Відміна квот української музики в ефірі знищить її
Активісти громадських організацій та просто небайдужі виступили проти спроб ухвалити закон, яким скасовується обов’язкова 50% квота для української музики в теле- й радіоефірах.
“Її і так мало в ефірі - української музики, а тепер її просто не буде”, - вважає організатор акції Катерина Чепура.
“Крім самих громадян, які ставлять перед собою завдання відстояти національну культуру, нажаль, немає на кого покластися, тому що українська держава сьогодні абсолютно не відстоює жодного національного інтересу українців”, - каже екс-директор архіву СБУ Володимир В'ятрович.
Українські музиканти стверджують: у сьогоднішньому українському ефірному просторі вдалося втриматися дуже небагатьом щасливцям, на кшталт "ВВ" чи "Океану Ельзи", та й їх важко почути через нерівні умови з шансоном та російською "попсою". Квотування ж, кажуть, забезпечує бодай якісь ротації, хоч і здебільшого вночі.
“По факту, українську мову, музику україномовну відкручують, вона транслюється вночі, коли всі нормальні люди сплять, по ідеї. Але краще щось, в даному випадку, ніж нічого. але якщо ми скасуємо ще й квоти, то ситуація буде ще гірше, ніж зараз, а вона і зараз така собі”, - сказав музикант VovaZIL'Vova.
Сама ж розробниця одіозного закону, "регіоналка" Олена Бондаренко, протест громадськості серйозно не сприймає. Замість того, щоб вислухати організаторів акції сама вправлялася у вокалі. В проблемах з радіо- та телепростором депутат звинуватила мітингувальників та самих музикантів.
“Квотування заборони - це не демократія. Вони просто лишають свободу вибору аудиторію. Нормальна реакція! Вони проти, я - за. Ті, хто сьогодні прийшов агітувати проти цього закону, показують свій страх конкуренції, ось і все, вони боятися власної аудиторії, вони не вірять в те, що аудиторія здатна надати їм підтримку”, - каже народний депутат, Партія регіонів Олена Бондаренко.
Нагадаємо, проти законопроекту вже виступило науково-експертне управління Верховної Ради. Втім, за документ у першому читанні проголосували 240 коаліційних депутатів. Активісти підкреслюють - справи не полишать. Для розкрутки української музики використовуватимуть мережу Інтернет, а для депутатів, за потреби, принесуть гучніші колонки.