МВС: Найбільше корупціонерів в "Партії регіонів"
Із 49 депутатів усіх рівнів і різної партійної приналежності, які цього року притягуються до кримінальної відповідальності - 30 регіоналів.
Про це своєму блозі написав Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко. І це - доказ відсутності переслідувань опозиції, - пояснюють у прес-службі міністерства.
“Корупційні дії вчиняють усі майже без винятку представники політичних сил. Тобто, коли людина при владі, коли вона обіймає певні посади, то завжди в неї виникає бажання, порушуючи закон наш антикорупційний, заробити собі на чужому горі”, - каже начальник Управління зв'язків із громадськістю МВС України Володимир Поліщук.
Визнають проблеми із корупцією біло-блакитного табору і в самій владі.
“Чи можлива боротьба з корупцією при нинішньому Кабміні? Думаю, що за нинішнього складі уряду про це важко говорити...Але зараз, ви бачите, приходять нові люди, які часто навіть не пов'язані з Партією регіонів. Я сподіваюся, вони все-таки змінюватимуть ситуацію”, - каже віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
Втім, іншого виходу як демонструвати боротьбу з корупцією напередодні парламентських виборів у влади немає, - запевняють експерти.
“З таким рейтингом, який має зараз Партія регіонів, без серйозних прикладів дуже серйозної боротьби на всіх рівнях, притому в найближчому часі, довести населенню, що ця влада почала реформи не заради реформ, а заради того, щоб покращити життя, буде дуже важко”, - каже заступник директора агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
“Україна має абсолютно діюче робоче законодавство. Єдине, чого справді бракує цій ситуації, що справді конче потрібно, це наявність політичної волі керівництва, а це означатиме, що не мусить бути недоторканних, корупціонери по своїй природі не можуть бути своїми чи чужими, корупціонер, по своїй природі, це вже ворог країни”, - каже політолог Тарас Березовець.
У Грузії, яку завжди ставлять як приклад подолання корупції, статистика показує - 98% громадян вже зараз не дають хабарі, а решта 2% лише чули, що хтось цим займається. В Україні навіть, якщо є докази, відповідальність несуть далеко не завжди.
“В нас зараз пішло нове покоління, яке взагалі не знає, що таке корупція. Тому що вони здають єдині екзамени, вони беруть документи без проблем, вони без проблем реєструють компанії або виїжджають закордон, вони просто не знають, що таке корупція. Коли ми їм кажемо, що ми це побороли в Грузії, вони кажуть, ну і що тут аткого?” – каже заступник міністра юстиції Грузії Георгій Вашадзе.
“Я бачу дуже багато публікацій, які викривають корупційні дії, але вони не беруться до уваги. Тобто, звичайно в Європі, для нас це не зрозуміло. Тобто коли такий виникає скандал, то відразу людину судять. А тут не завжди”, - каже менеджер сектору боротьби з корупцією Делегації ЄС в Україні Марія Стогова.
Нагадаємо, з 1 липня минулого року набрав чинності Президентський антикорупційний закон, який зокрема передбачає, в першу чергу, публічне декларування майна, доходів та витрат чиновників. Разом з тим, за зверненням народних депутатів, Конституційний суд України вирішив що цього можна не робити до 2013 року.