МВС розповіло про перебіг справи щодо сутичок під Радою
Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко розповів у студії Телеканалу новин "24".
Заворушення під Радою
— МВС не розглядає політичну сторону конфлікту під Радою. Ми розглядаємо політику і злочин. Мова йде про злочин у вигляді масових заворушень. Всього є 5 статей, по яких розпочато кримінальне провадження: незаконне зберігання та використання зброї, посягання на життя, вбивство представників правоохоронних органів. Ми розглядаємо кримінальну частину, а не політичну. Але ми розуміємо, що в межах ції кримінальної частини є виконавець терористичного акту.
Терористичний акт
— Я розглядаю, що кидок гранати, яка забрала на сьогодні життя 3 людей і близько 150 поранені, — це має всі ознаки терористичного акту, оскільки зроблено в суспільно небезпечний спосіб.
Використана граната могла завдати ушкоджень і вбити людей, які просто прогулювалися з дітьми.
— За даними, які у нас є, у тому числі фото і відео зйомка, спостереження на місці подій, є всі ознаки того, що були організовані масові заворушення, масові напади конкретними людьми, які закликали бити правоохоронців. Конкретними людьми, які готувались до того, що треба буде бити міліцію та штурмувати Верховну Раду. Готувалися з кийками, палицями, камінням. Серед поранень, які завдали 141 людині, були осколкові поранення, поранення камінням та палицями.
Хто організатор?
— Окремо свою частину має розглядати Генпрокуратура, яка заявляє, що були всі ознаки терористичного акту, та СБУ. Я не виключаю, що з часом буде доповнена ця справа іншими статтями і обтяження будуть значно серйознішими. Обтяження стосуватимуться і політичних осіб, оскільки недоторканих зараз нема і не буде. Не треба шукати довгих ниточок — та особа, яка кинула гранату, і при цьому забрала життя і здоров’я багатьох людей, була співробітником героїчного батальйону "Січ", який здійснював свою роботу в гарячій точці "Авдіївка-Піски".
Близько місяця тому він пішов у відпустку і за даними командира батальйону, написав заяву про припинення служби у правоохоронних органах. Він був членом молодіжної організації "Свобода".
Звинувачення в бік "Свободи"
— Посилені заходи безпеки можуть включати в себе обшук всіх автомобілів, які рухаються дорогами України, встановлення рамок у місцях, де відбуваються масові заходи, відміна масових акцій. Але при цьому не буде демократичної правової європейської держави, а держава, яка має усі ознаки тоталітаризму. Ми хочемо жити у демократичній країні, і тому не проводимо обшук у всіх, хто виходить з метро, і так далі.
Свідчень, що ця особа мала стосунок до "Свободи", більше, ніж достатньо. Я розумію, що сторона захисту шукатиме свої аргументи, щоб уникнути можливо тієї глибини відповідальності.
— МВС зробить все, щоб розгляд справи був публічним та прозорим. Ми не зацікавлені в тому, щоб затягувати справу. Вчора було затримано 31 людину, сьогодні — 18-ох з них додатково затримали на 3 доби. Сьогодні в рамках справи було опитано понад 50 осіб. Надано певним нардепам повістку в МВС.
Нагадаємо, вчора, 31 серпня один із правоохоронців внаслідок кривавих сутичок під будівлею Верховної Ради загинув.