МЗС не проти висновків Freedom House щодо України

1 липня 2011, 08:50
Читать новость на русском

Україна - не в глухому куті демократії! У вітчизняному МЗС уважніше перечитали звіт Freedom House щодо країн пострадянського простору і змінили гнів на милість.

Адже побачили, що міжнародні експерти порівнюють Україну з Грузією та Молдовою.

"Там йдеться про те, що в цих країнах відбувається реальний демократичний процес. В цілому - поважаються права людини та основні свободи. Водночас, зверніть увагу на те, якій нищівній критиці піддаються інші країни СНД! Тому, я хотів би обмежитися цим", - каже речник МЗС України Олександр Дикусаров.

Чутливість МЗС до таких оцінок не може не насторожувати, зауважують аналітики. Кажуть, Freedom House - не єдина організація, яка занепокоєна ситуацією в Україні. Адже думки про авторитарний режим та спад демократії - вже лунали з уст не одного закордонного експерта.

"Це не був звіт Freedom House. Там є звіт щодо країн Центральної Європи, колишнього Радянського Союзу. І є прес-реліз Freedom House, в якому є цитата Девіда Кремера, де власне він сказав, що відсутність демократії може призвести до того, що сталося в країнах Північної Африки. І там не йде мова про те, чи це в Україні буде, чи в країнах пострадянського простору", - каже перший заступник директора Інституту світової політики Сергій Солодкий.

Нагадаємо, у своєму звіті - "Нації в дорозі" за 2011 рік, де досліджується ситуація у 29 країнах - Freedom House відзначає, що 80% населення пострадянських країн перебуває в умовах авторитарного засилля і має ознаки вразливості до непередбачуваних криз на кшталт тих, що відбуваються на Близькому Сході та в Північній Африці.

"Останні потрясіння на Близькому Сході мають підняти серйозні питання серед авторитарних, здавалося б, вкорінених режимів у колишніх радянських країнах. Хоча потреба реальної реформи в цих країнах ясна, недемократичні режими у регіоні рухаються в неправильному напрямку і постають перед ризиком зазнати долю своїх колег в Єгипті, Тунісі і Сирії", - каже президент Freedom House Девід Кремер.

Як відомо, з початку року низку країн Близького Сходу та Північної Африки охопили хвилі протестів. Відповідно, правлячий режим було повалено в Єгипті та Тунісі. Міжнародні експерти кажуть, що в пострадянських країнах схожа ситуація і не виключають кардинальних подій.