МЗС: Угода з ЄС може застосовуватись до набуття чинності

2 квітня 2012, 17:21
Читать новость на русском

Окремі положення договору про асоціацію України та ЄС можуть запрацювати одразу після підписання документа, ще до набуття документом чинності.

Тож процедури ратифікації усіма парламентами країн ЄС можна не чекати, наголошують у зовнішньополітичному відомстві. Втім, останнє слово за Радою Європи.

"Після підписання Угоди ми можемо тимчасово застосовувати її до моменту ратифікації. Оскільки ратифікація національними парламентами - це дуже тривалий процес. Після підписання буде прийняте рішення, яка частина Угоди буде тимчасово застосовуватись, я можу уявити собі, що це буде і ЗВТ", - сказав заступник Міністра закордонних справ Павло Клімкін.

Результативність будь-якої угоди залежить від зусиль усіх сторін, повідомив Президент України. Віктор Янукович заявив: у відповідь на готовність України проводити масштабні реформи і впроваджувати європейські стандарти, "ми очікуємо від наших партнерів більшої взаємодовіри та відкритості у питанні європейського майбутнього України". Київ готовий втілювати реформи і прагне інтегрувати економіку на ринок ЄС, резюмував Глава держави.

"Угода про асоціацію відповідає інтересам як України, так і держав-членів ЄС. При цьому головні переваги відкриваються для основних торговельних партнерів України, лідируючі місця серед яких займає і Польща. Сьогодні Україна готова невідкладно перейти до етапу підписання та подальшої ратифікації Угоди про асоціацію", - заявив Президент України Віктор Янукович.

Процес ратифікації Угоди, зазвичай, триває декілька років. Втім, сьогодні говорити навіть про підписання угоди рано. Адже це залежить від політичної ситуації в Україні та дотримання європейських цінностей, кажуть європейські дипломати.

"Підписання залежить від політичної волі. Тут мусить бути політична воля в Європі. Ми допомагаємо, як ви знаєте, весь час, але нема сумнівів, що на сьогодні це складніше робити, ніж було раніше", - сказав посол Польщі в Україні Генрик Літвін.

Українські дипломати більш оптимістичні. За їхніми прогнозами, зовсім скоро технічно погодять економічну частину договору. І за півроку-рік можна буде перейти до підписання. До цього часу угоду оприлюднювати не мають права, наголошують у МЗС. Зауважимо, нині документ лише парафовано.