На Алеї Міст-Героїв відкрили виставку портретів ветеранів
84 портрети. Кожен - жива історія. Біля музею "Великої Вітчизняної війни", просто неба, на Алеї Міст-Героїв, відкрили фотовиставку портретів ветеранів, яку присвятили 66-й річниці Великої Перемоги.
Автора Андрія Саримсакова надихнули розповіді його діда-фронтовика. Сам фотограф каже - за допомогою портрета можна передати глибину цих людей. Навіть перед камерою вони не вдягають маски на обличчя.
“Я сьогодні спостерігав вже картину, коли дівчатка підходили і казали - “це наш ветеран”. Ця людина, я так зрозумів, приходить до них в школу на 9 травня, на якісь свята, на 23 лютого, і вони вже розуміють, вони будуть вже більш шанобливо ставиться і це буде ще плюс авторитету цієї людини”, - каже автор ідеї та фото Андрій Саримсаков.
Чоловіки і жінки, піхотинці, артилеристи, танкісти, пілоти, партизани та підпільники - самі прийшли подивитися на свої портрети. Ветеран В'ячеслав Городецький розповідає, як у 43-му визволяли місто Прип’ять від німців. Коли наступали - партизани перевдягнулися у поліцейських і таким чином перехитрили противників.
“Але вже коли залишалося до перших будинків метрів 150, вони зрозуміли, що це партизани, а не поліцейські. Відкрили вогонь, але було вже пізно, ми пробігли цих 150 метрів і розпочали бій у самому місті, захопили великі трофеї, зброю, продовольство”, - згадує ветеран, старший розвідник В’ячеслав Городецький.
Іван Ткаченко під час війни бомбардував німців з повітря. Загалом здійснив 87 бойових вильотів. Перед кожним із них цілим полком співали одну і ту ж пісню.
З самого початку автор хотів зробити фотосесію для 66-ти ветеранів на знак 66-ї річниці. Однак зупинитися на цій цифрі не зміг. Загалом працював над портретами півроку. Тепер вони протягом місяця стоятимуть на головній площі біля музею історії Великої Вітчизняної війни.