На Донбасі Путін буде розпалювати, а не заморожувати, — політолог

16 травня 2015, 07:05
Читать новость на русском

У Придністров'ї Росію влаштовував варіант замороженого конфлікту, у Східній Україні — все інакше.

Про це у блозі для "Нового времени" пише Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

"Українська територія, що перебуває під контролем проросійських бойовиків, межує з Росією, протяжність кордону становить 400 км. Придністров'я, в свою чергу, ізольоване між кордонами України та Молдови, відповідно, можливості РФ доставити туди живу силу або боєприпаси досить обмежені. Чого, на жаль, не скажеш про територію так званих "ДНР/ЛНР", — пояснює експерт.

Читайте також: Росія готує в Македонії український сценарій,— Der Standard

Крім того, придністровський конфлікт, як і раніше, Росією використовує як засіб впливу на Молдову, і як преференцію в торгах із Заходом, наголошує політолог.

При цьому, масштаби ставок в донбаському і придністровському конфліктах істотно відрізняються. Так, у Донбасі Росія ставить перед собою амбітні цілі, як проти України, так і проти Заходу,
— зазначив Мельник.

"Залякування силою — єдиний на сьогодні дієвий інструмент російської зовнішньої політики. З цієї точки зору потрібно розглядати і перспективи заморожування конфлікту в Донбасі. Росія, яка є стороною конфлікту, жодним чином не налаштована на його врегулювання. Заморожений конфлікт у Придністров'ї влаштовував Росію. Але в Донбасі Москві потрібна постійна зона нестабільності, яку можна розпалювати або гасити залежно від потреб Кремля", — дійшов висновку політолог.

Держсекретар Джон Керрі після дворічної перерви приїхав у Москву через занепокоєння США загостренням ситуації в Україні. Як розповів політолог Володимир Фесенко, Керрі разом з Ангелою Меркель здійснили візити до Росії для того, щоб переконати Путіна не робити дурниць на Донбасі.