На Хортиці святкували Купала
Омитися водою, стрибнути через вогнище та знайти квітку папороті. На запорізькому острові Хортиця українські язичники святкували Купала.
Учасники дійства зібрались на святкування шлюбу головних символів цієї ночі – хлопця Купала і дівчини Морени. Наречених уособлює сніп пшениці у шароварах і сорочці та зелений вінок у вишиванці та спідниці. Люди водять хороводи, співають пісень. У купальську ніч всі очікують якихось див і здійснення бажань.
Кажуть, є легенда, що є таке дерево, коли на нього прив'язуєш стрічку, а потім частину його береш з собою, то збуваються твої найпотаємніші бажання. Скажу чесно, 2 роки тому у мене було потаємне бажання. І я вийшла заміж за ту людину, яку кохала. Так, мрії збуваються,
— розповідає одна з учасниць.
Святкувальники занурюються у Дніпро бо вірять, що так очищуються стихією води. Опісля, дівчата кидають на воду свої віночки, а хлопці ловлять їх на стрімкій течії. Хто чий вінок дістав – з тією дівчиною має шанс побратися. Цим дохристиянським традиціям тисячі років, але і нині є багато охочих наслідувати ритуали предків і вивчати їхню духовну спадщину.
Літня гроза, що пройшла над Хортицею під час святкування, нікого не налякала. Навпаки, волхви побачили у тому добрий знак з боку бога Перуна.
Це громихало те, що Перун разом із нами. Він прийшов до нашої землі. І ми знаєм, що військо Перунове разом із нашим військом б'ється з нашими ворогами. І тому ми знаємо, що ми обов'язково переможемо, перемога буде за Україною,
— пояснює волхв Світовид.
На завершення свята всі бажаючі, як мінімум тричі стрибали через багаття, аби очиститися його полум'ям. Закохані стрибали, взявшись за руки. А потім зникали у темряві шукати квітку папороті. Вона, за легендою, цвіте тільки у купальську ніч і приносить щастя і любов тому, хто її знайде.