На людство чекає небезпечне "розумне майбутнє". Процес вже почався

3 травня 2018, 19:00
Читать новость на русском

Весна 2018 насичена подіями, метою яких є ні що інше, як встановлення глобального контролю над людиною.

До таких висновків дійшов експерт Артур Прузовскій, який відвідав Інноваційний саміт, що відбувся в Парижі 6 квітня і Всесвітній конгрес пройшов у Стамбулі з 17 по 18 квітня, де говорили про "розумне майбутнє".

І саміт в Парижі, який зібрав понад 5000 гостей, і конгрес в Стамбулі, який відвідали представники з 12 країн і 120 міст, були присвячені темі "розумного майбутнього" і технології "розумних міст", яка набирає популярність. Така увага світової спільноти до цих тем і технологій пов'язано не тільки з прагненням поліпшити якість життя, задіяти механізми ефективного управління енергією і міським майном, а й з метою тотального контролю над кожною людиною.

"У різних державах влади освоюють моделі будівництва Smart City або намагаються трансформувати вже існуючі міста. Дана технологія увійшла в життя світового суспільства як технологія, яка здатна забезпечити стале, благополучне і всебічне майбутнє громадян. Але насправді це "ящик Пандори", оскільки по суті весь світ хочуть охопити датчиками, які будуть постійно і безперервно збирати, обробляти і аналізувати дані про всіх і про кожного. І в майбутньому це буде робитися незалежно від того хоче це людина чи ні. І це вже пряма загроза збереженню конфіденційності жителів міст. Багато забудуть про свої права на особисте життя на догоду ефективності та економіці", – вважає експерт.

Прузовскій зазначив, що є і більш страшна загроза – цифрові аварії і кібер атаки на такі міста. Тому містобудівникам і міській адміністрації необхідно готуватися до цього точно так, як до стихійних лих.

Кіберзлочинці знають, що інфраструктура розумних міст – їх уразливе місце, бо вона являє собою поєднання програм і пристроїв з недостатнім рівнем захисту. Зловмисники можуть зламати систему управління розумним містом через ненадійний пароль або іншу лазівку чи заразити мережу образами і отримати віддалений доступ до засобів контролю.

"Ми знаємо приклади успішно впроваджених технологій, але мало хто розповідає про проблеми і небезпеки з якими стикаються такі міста. Наприклад, згадаємо як хакери захопили контроль над системами дамби Боуман Авеню (Нью-Йорк) в слідстві чого мало не затопили сотні будинків в цьому районі. Аналогічної небезпеки у вересні 2016 піддалася і система муніципального транспортного агентства Сан-Франциско (SFMTA) – майже 25% системи були заражені програмою-здирником.

При цьому кіберзлочинців далеко не завжди цікавлять гроші. Деякі з них – звичайні цифрові вандали, які створюють хаос, тому що їм це подобається".

Незважаючи на це, ринок "розумних міст" з кожним роком розростається набирає все більшої популярності. На думку експерта, саме штучний інтелект і пов'язані з ним технології стануть однією з наріжних технологій, що використовуються при побудові "розумних" міст, поряд з персоналізованих охороною здоров'я, робототехнікою, розподіленої енергією і передовими системами допомоги водіям.

Прогнозується, що до 2050 року близько 80% населення розвинених країн планети будуть жити в "розумних містах".

З обережністю до технологій штучного інтелекту відносяться і співзасновник компанії Google Сергій Брін і засновник Tesla та SpaceX Ілон Маск. Зокрема, Білан вважає, що штучний інтелект може бути використаний для зміни природи і кількості робочих місць або для маніпулювання людьми. А Ілон Маск взагалі вважає їх небезпечніше за ядерну зброю. Таку думку він висловив під час свого виступу на фестивалі South by Southwest в місті Остін (США).