На Майдан Незалежності почали нести їжу і теплі речі

23 листопада 2010, 18:23

Ніч простояли, день - тримаються. У Києві дощ та мряка, тож кияни, навчені подіями 2004 року, несуть підприємцям на Майдан теплі речі та їжу.

“А я принесла, я пенсіонерка, я принесла - кави зварила літр, принесли два батона, масло і шпроти. Я хочу - хай діти з’їдять - хай вони будуть здорові. І вам наснаги, тримайтесь діти, бо я вже стара пенсіонерка, але я за вас”, - каже пенсіонерка з Києва Ганна Гавриленко.

“Теплі речі, карточки, їжу, питну воду - все що могла зібрати. У нас великий ринок "Троєщина" - більшість іноземців, вони йдуть підтримують, але вийти сюди і голосувати не можуть. А грошима хто міг - допоміг, привезли ковдри, куртки”, - розповіла підприємець зі столичного ринку "Троєщина" Валентина Олійник.

Противники Податкового кодексу вирішили сидіти на Майдані всерйоз і надовго. Кажуть - поки Президент не накладе на нього вето. Не указ їм і судові виконавці, які принесли рішення про демонтаж наметового містечка.

“Ми поодимося на переговорний процес щодо нормального прийняття Податкового кодексу тільки в тому разі, коли на цей Податковий кодекс, необговорений з підприємцями, Президент накладе вето”, - заявив організатор мітингу Володимир Дорош.

Тож збирають підписи про оголошення недовіри парламенту. Тим часом міська адміністрація пропонує мітингувальникам перебратися з Майдану в інші місця, наприклад на столичний Поділ. Аби не довелося перевозити увесь крам - виручають народні обранці. На наметах вішають таблички - "Приймальня народного депутата". Розраховують, що так міліція їх не чіпатиме, бо і без переїзду проблем вистачає.

“Я, на щастя, взяв із собою два светри - ними і накривався, а так взагалі холоднувато було. Холодно і сиро. Ну хотілося б краще, звичайно, якщо хтось принесе сюди модельні меблі, я буду вдячний. Харчуємося скромно, ось бачите: пиріжки хтось приніс, хтось приніс хліб, сало, "Мівіну" вчора їв”, - розповів підприємець з Харкова Андрій.

А по периметру розставили охорону. Кажуть, зовсім не для того, щоб відбиватися від правоохоронців чи представників столичного "Благоустрою".

“Не те, що захист, а слідкуємо за тим, щоб неадекватні люди не буянили”, - каже підприємець з Кривого Рогу Костянтин.

Кому місця у наметах не вистачило - борються за “податкову свободу” у підземному переході. Міліція тим часом нікого розганяти не збирається. Кажуть - то взагалі не їхня справа, а столичних комунальників. Лише дивитимуться, щоб це відбувалося в рамках закону та без порушення громадського порядку.