На Прикарпаття прибув особливий потяг — це "Потяг до Яремче"

26 липня 2010, 08:57

Під такою назвою з подвійним змістом вже третій рік поспіль тут проводять фестиваль сучасної української культури. Вже традиційно він рівноцінно поєднує у собі літературну, музичну та художню частини.

Серед численних майстер-класів чи не наймасовішим є боді-арт - розпис на тілі.

“Я б хотів, щоб люди ходили сьогодні такі, завтра інші, можливо, тоді трішки легше їм би було, а ще було б простіше з ними спілкуватися", - вважає художник, автор "Арт-розваг" Ярема Стецик.

Малюнки на тілах та обличчях - своєрідний паспорт свята, це створює відповідний настрій не лише їх носіям, а й усім оточуючим.

“Це та нагода змінити себе, яку щодня не будеш мати. Бо коли на щодень починаєш розмальовувати себе так - що більшою мірою роблять? Крутять пальцем біля голови. А тут, на святі, на фестивалі, це все сприймається нормально, це дарує усмішки”, - каже учасниця фестивалю Наталія Стецик.

Тандемні літературні читання - невід’ємна частина "Потягу". Щороку склад письменницьких "дуетів" змінюється. Цьогоріч, окрім культових Іздрика, Оксани Забужко та братів Прохасько, на літературну сцену піднявся і Олександр Сидоренко, більш відомий як "Фоззі" з "Танка на майдані Конго". За плечима музиканта - вже 2 видані збірки оповідань.

“Завдяки літературним подіям я познайомився з Сергієм Жаданом. І ми залучили його до запису нового альбому "ТНМК". Він у нас там трошки розповідає - буде така собі інтермедія між піснями”, - розповідає учасник гурту "ТНМК", письменник Олександр "Фоззі" Сидоренко.

“Цього року було багато новинок - це і "Смачна гуцульська кухня", і українська традиція плетення вінків, це і створення короткометражних мультиків, а також їх перегляд на сцені. Збільшилась кількість днів проведення фестивалю - цього року він триває 2 дні”, - каже керівник фестивалю Ірина Викалюк.

Разом з "Потягом" стартував і співзвучний мистецько-екологічний проект. Художники і музиканти почали збір матеріалу, який ілюструє гостру проблему забруднення Карпат. Апофеозом акції стане своєрідне вторгнення у публічний простір популярного місцевого громадського транспорту - так званої "Червоної Рути".

“Один вагон "Червоної Рути" буде перетворено на мистецький майданчик. Там ми намагатимемось за допомогою мистецтва, музики звернути увагу широких мас, які використовують блага Карпат, на цю проблему”, - розповідає художник, куратор проекту "Протяг до Яремче" Микола Джичка.

Екологічний "Протяг до Яремче" дасть про себе знати вже у серпні, а от наступного культурно-мистецького "Потягу" до перлини гуцульських Карпат слід очікувати рівно за рік - у черговий, 224-й день народження цього гірського міста.