На руках пересічних українців - більше мільйона одиниць зброї

24 квітня 2010, 11:35

Левова частка - мисливське знаряддя.

200 тисяч одиниць - травматичні. Видачу такої зброї нині регламентують лише нормативні документи Міністерства внутрішніх справ.
Та вже невдовзі стволи можуть стати доступнішими, адже закон, який полегшить шлях простих громадян до, зокрема, й травматичної зброї, вже пройшов перше читання в парламенті. В Асоціації власників зброї не приховують радості. Кажуть, норми, прописані в проекті документу, підтверджують закріплене Конституцією право людини на захист.

Геогрій Учайкін (голова Наглядової Ради Асоціації власників зброї): “Закон дає нам право, як скористаються українці цим правом, захочуть придбати зброю чи не захочуть, це вже питання кожної людини, але право повинне бути”.

Та в міліції дивляться на таку перспективу менш оптимістично. Кажуть, лише минулого року з використанням травматичної зброї було скоєно 10 злочинів. І зауважують, якщо парламент таки ухвалить відповідний закон, все одно створюватимуть додаткові нормативні акти, аби впорядкувати правила та порядок отримання стволів.

Віктор Ратушняк (заступник міністра МВС України): “Суспільство сьогодні наше України ще не готове, для того щоб вільно дозволити придбати таку зброю”.

Валентин Медвідь (начальник управління дозвільної системи та ліцензування ДГБ МВС України): “Просто так зброю на руки ніхто нікому не буде видавати. Це буде обмеження в цьому, якщо це психічно хвора людина, якщо людина має непорозуміння з законодавством, будемо керуватися не тільки статтями, але й нормативними документами, які будуть розширювати тобто пояснювати придбання спецзасобів, мисливської зброї, гладкостовольної зброї, газової зброї, холодної зброї, колекційної , Тобто це все буде прописано”.

Та невдоволені депутатськими ініціативами є не лише в міліції, але й у самому парламенті. В одному з профільних комітетів побоюються, щоб зі спрощенням процедури отримання зброї Україна не повторила шлях Сполучених Штатів.

Геннадій Москаль (заступник Голови Комітету з питань боротьби з оргзлочинностю і корупцією): “Давайте візьмем Сполучені Штати Америки, де люди дуже задоволені своїм життям, але постійно хтось впадає в депресію і заходить в дитячий садок, чи лікарню, чи в школу, чи в університет і розстрілює цілу кучу людей. Але коли сьогодні вся Україна в депресії”.

Тим часом соціологи намагаються заспокоїти - навіть за умови вільного доступу до зброї, лише половина дорослого населення готова подумати над придбанням такого засобу самооборони.