На "рушник щастя" у понад 50 метрів стали прикарпатські молодята
Рушничок щастя у рекордні понад півсотні метрів завдовжки. Першими на нього стали кількадесят прикарпатських молодят, дата одруження яких співпала із 349-м днем народження Івано-Франківська.
“Ми роздали запрошення по церквах, усіх фотостудіях, які проводять зйомки весіль, в РАГСах. Зі всього Прикарпаття ми запрошували гостей, а також з Чернівців”, - каже організатор фестивалю Ростислав Микитюк.
Центральну пішохідну вулицю вкрили блискітки та цукерки, які на щастя кидали під ноги нареченим. Молодят по барвистому рушнику, зображеному на бруківці, пройшлися до весільної арки.
“Подивились - багато людей, стало цікаво, що тут відбувається, підійшли, а нам кажуть - тут можна пройти по "рушнику щастя". Ми спробували”, - кажуть молодята Василь і Оксана Кічули.
“Дуже цікаво, я готувалася, в Інтернеті вишукувала, всю інформацію про те, що готується такий захід. Вже попереджала заздалегідь нареченого про те, що обв’язково мусимо сходити, дуже задоволені”, - кажуть молодята Сергій та Ельнора Бандури.
Побажання собі на майбутнє молодята вбирали з кованого Дерева Щастя. Найзаповітніші мрії записали на повітряних кульках та запустили у небо. Особливі вітання - від очільників міста та лицарів Середньовіччя. Останнім не завадили завітати на свято навіть 30-кілограмові обладунки.
“Прийшли привітати місто з днем народження, людей подивитися, себе показати, молодят поздоровити. Без лицарів як на весіллі? Культ прекрасної дами ще ніхто не відміняв”, - каже лицар Феодор Франківський.
На прекрасних дамах - реконструкція суконь XIII століття та сучасні весільні плаття. Поруч наречені дефілюють у етнічному вбранні. Усі ці скарби - з особистої колекції Марії Турчин. Старовинні сорочки - з різних регіонів не лише Прикарпаття, але й усієї країни.
“Кожна із цих сорочок колись була весільна для когось. Це - сорочка з Буковини, вишита спеціально на весілля білим бісером. Ось ця сорочка - з Верховинщини. Кожна сорочка має багато вишитий рукав, як шана роботящим рукам. Довкола шиї, на манжетах і внизу сорочка вишивана - це теж оберіг”, - каже майстриня-вишивальниця Марія Турчин.
Кожна дівчина, яка вишивала собі весільну сорочку, вкладала у неї надію на майбутнє подружнє щастя. Цей одяг, каже колекціонерка, і досі зберігає енергетику любові.