На що витратять солідний транш від Китаю в Україні
Про те, чим і з ким торгує Україна, розповів у студії Телеканалу новин "24" в.о. голови правління державної продовольчо-зернової корпорації України Борис Приходько.
Стратегічний партнер Росії Китай охоче фінансує українську економіку. Мова йде про великий кредит агропромисловому комплексу України.
Великий китайський кредит
— Китай перерахував 1,5 мільярди доларів для того, щоб українська сторона в обличчі Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) поставляла через корпорацію Китайській національної корпорації генеральних підрядів (ССЕС) зерно на китайський ринок.
Перші 1,5 мільярди доларів — це гроші, які ДПЗКУ отримала з ціллю закупівлі зерна і відправки його на експорт у Китай.
— Це достатньо велика сума грошей. Ціна на сільськогосподарську продукцію з ціною, яка була на час підписання угоди, вдвічі знизилась. Така кількість ресурсів є надлишковою для корпорації ДПЗКУ, щоб закуповувати зерно і в терміни 60-90 днів поставляти його на ринок, у тому числі і Китаю. Це цільова кредитна лінія, яка не безкоштовною, за неї ДПЗКУ платить пені відсотки. Безсумнівно ДПЗКУ має залишкову ліквідність. При сьогоднішній ціні на сільськогосподарську продукцію, фінанси тиснуть на дохід корпорації. Тим не менше, гроші, які знаходяться в обороті, дають дохід від фінансової діяльності.
Довідка: Ліквідність — можливість швидкого переводу активу у готівку з мінімальними витратами.
Вигода держави з контракту
— Вигода пов’язана з тим, що українська продукція буде на ринку Китаю. Це дало можливість як мінімум українській кукурудзі продаватись на китайському ринку, що вигідно для фермерів — 10-12% від ринкової ціни.
Більше — дивіться у інтерв’ю.