На стихійних ринках Київщини масово продають браконьєрську рибу
Навіть у нерестовий період. Щуку, окуня, ляща та навіть рідкісного річного сома - продають прямо з асфальту.
Андрій Яковин (журналіст): “Ловись рибка велика і маленька. За очевидними ознаками браконьєрського вилову, риба з Дніпра перекочовує на стихійні ринки Київської області. ”
Селище Вишеньки, що на Київщині популярне серед дніпровських браконьєрів. За словами громадських рибінспекторів, на цей стихійний базар звозять рибу з 80 - кілометрового шельфу Дніпра, який починається ще в Києві, біля мосту Патона.
Андрій Неліпа (голова Громади рибалок України): “Браконьєрський вилов, застосування браконьєрських споряджень і продаж їх в недозволеному місці, незаконним чином отримана риба. Ціла низка статей та порушень”.
Продають незаконно виловлену рибу - зазвичай місцеві мешканці - всі, як один працюють на одного і того ж постачальника. Попри те, що торгівці також порушують закон, викривати бракон’єрів не хочуть, все одно адміністративне покарання потім компенсують заробітком.
Лариса (продавець браконьєрської риби): “Що ловить не можна знаю, а тепер знаю що і продавати не можна”.
Рибінспекція Київської області неодноразово вилучала браконьєрську рибу у Вишеньках, не десятками, а сотнями кілограмів. Сьогоднішній результат - значно менший: 11,5 кілограмів. Протокол виписують, але рибу не конфісковують.
Нерестовий період на водоймах триватиме до 19 червня. До цього часу рибу можна ловити лише однієї вудкою на один гачок і не більше трьох кілограмів.