На виставці у столиці показали унікальних котів породи “Сококе”
Пухнасті друзі з усіх усюд. У Києві відкрили найбільшу міжнародну виставку котів.
Родзинкою стала презентація першого в країні розплідника унікальних, схожих на гепардів, тварин породи "Сококе". Понад 25 років тому їх від смерті врятувала любителька котів з Данії. З заповідної зони Кенії, фауна якої під загрозою вимирання, вона перевезла перших двох кошенят до Європи. Тепер у світі їх налічують близько сотні. Власники кажуть - мати таку тварину вдома - суцільне задоволення. Хоча й дороге - 1000 євро за кошеня.
“Незважаючи на те, що вона аборигенка - вона одомашнена. Це сімейна кішка, вона дуже любить дітей. Це дуже здорова, сильна порода, має дуже коротку шерсть, м'яку, шовковисту, гарне забарвлення. Вони відрізняються тілом від звичайних кішок, цікаві, спринтери, і я думаю, конкуренцію складуть”, - каже власниця унікальних котів Оксана Данилець.
Втім, власники котів інших порід запевняють - їхні домашні улюбленці варті не меншої уваги. Кумедні "британці", величні “мейн-куни”, дружелюбні "сибіряки" - кожен стає членом родини, без якого вже за короткий час не можна буде уявити щоденного життя.
“Їдять багато, це так, як будь-яка велика тварина. Порівняно зі звичайною кішкою - в 3 рази більше їдять. І при тому, їдять хорошу яловичину, куряче філе, сухі і вологі корми супер-преміум-класу, дуже люблять перепелині яйця”, - розповідає Анна.
“Сибіряки” відрізняються своєю унікальною шубкою. Вони мають доброзичливий характер, незважаючи на свій такий досить суворий вигляд, така сувора мордочка - вони дуже доброзичливі, люблять з господарями якимись справами займатися, постійно знаходяться поряд”, - каже Ольга.
Попри серйозний інтернаціональний рівень живої експозиції, поважних членів експертної комісії та вагомі призи для переможців - найчисельніші відвідувачі виставки на офіціоз уваги не звертали.
На унікальній виставці представлено понад дві сотні котів 50-ти найрізноманітніших порід з розплідників України, Польщі, Румунії, Білорусі та Росії.