На Волині ДПА посилює контроль над реалізацією лісових ягід і грибів
Збираєш ягоди - плати податок. Втім робити рейди по ринках області поки не збираються.
Кажуть, більшу увагу приділятимуть тим, хто закуповує ягоду у людей, а потім їх реалізує.
”Основні обсяги проходять якраз за такою схемою, коли юридичні й фізичні особи займаються заготівельною діяльністю, основна маса ягід і грибів ними скуповується, вона заморожується або зразу йде на експорт, або тут реалізується”, - каже голова ДПА у Волинській області Микола Гринюк.
В Обласній адміністрації переконують ягідний бізнес потрібно виводити з тіні. Через невпорядкованість сфери - бюджет Волині неодоотримує мільйони гривень. Нині заготівельники з кілограма чорниць мають платити 35 копійок. Ще 15% становить податок з прибутку.
”Торік було заготовлено тільки до 5 тисяч тонн чорниці. За розрахунками податкових органів, органів економіки - економістів область повинна була б отримати від цього виду діяльності, від підприємців, якби всі сплатили ці податки, приблизно 10 млн. грн. В область надійшло всього-на-всього 1,5 млн. грн.”, - каже заступник голови облдержадміністрації Віталій Карп'юк.
Інша думка у тих, хто ягоди збирає. Галина Степанівна, щоб продати чорниці, два-три рази на тиждень приїжджає в Луцьк за 70 кілометрів. Каже, і без податків заробляє небагато, бо конкуренція велика.
”Я взагалі-то підзаробляю, їду на сезон, тому що земля, діти, хата, це дуже тяжко, дуже тяжко зараз. А заробіток - це буквально три тижні цього заробітку”, - каже збирачка ягід Галина Степанівна.
Завдяки легалізації ягідно-грибного бізнесу влада Волині сподівається поповнити обласний бюджет щонайменше на 5 мільйонів гривень.