На Волині запровадили новий вид відпочинку - альтернативне полювання

21 листопада 2010, 17:12

Тож замість рушниці, мисливці тепер озброюються фототехнікою. Решта ж ритуалів - ідентичні. Як і годиться, розпочинають полювання зі звуку сурми.

“У нас є порядок сигналів, нот, і за ситуацією я орієнтуюсь, які сигнали грати”, - каже сурмач Юрій Романюк.

Згодом беруться до справи загінники тварин. Мисливець уже чекає звіра на вишці. Втім полює дичину фотоапаратом. Той, хто зафіксував найбільше тварин - нагороджується як найкращий мисливець. До того ж, альтернативне полювання гарантує безпеку, в порівнянні із звичайним, яке через недотримання найпростіших правил, іноді коштує людині життя.

“Трагічні випадки бувають, коли мисливці ведуть себе недисципліновано. Вони приїхали, маючи ліцензію, їх повів провідник, розставив по номерах і починається загінка, ніхто не чує, ніхто не бачить, де хто знаходиться, і тоді починаються такі випадки, які не красять ні полювання, ні сам відпочинок”, - розповідає начальник Волинського управління лісового і мисливського господарства Володимир Читкайло.

В області кажуть, саме альтернативне полювання для Волині може стати туристичною родзинкою.

“Зимового туриста на Волинь важко чим заманити. Хіба це рибалка підльодна, хіба це мисливство, хіба це прогулянки на санях. У нас немає гір, у нас немає трас, у нас немає курортів, які цілодобово працюють, крім кількох санаторіїв. Тому це напрямок, це серйозний напрямок для Волині”, - сказав голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

Альтернативне полювання не означатиме відміну звичайного. Втім наразі ж в Україні мисливство часто схоже на стихійний відстріл звіра. Через що частина тварин за часи незалежності уже потрапили до Червоної книги.

“У введення мисливського господарства, звичайно, треба вести культурно, в першу чергу на селекційній основі, коли будуть відбиратися на селекційній основі тварини, які або з якихось причин не можуть бути далі в популяції, щоб не погіршувати стан цієї популяції, або старі тварини і не перспективні для ведення мисливського господарства”, - каже заступник голови Держкомітету лісового господарства України Віктор Червоний.

Наразі ж в Україні практично не залишилось площ для вільного проживання звіра. Захисники тварин запевняють, якщо їх не створити Червона книга в Україна вже незабаром може значно потовстішати.