"Нафтогаз" погоджується з претензіями "РосУкрЕнерго"

4 липня 2010, 13:36

У "Нафтогазу України" завелися зайві гроші та газ. Принаймні, він готовий віддати без боротьби 12 млрд. куб. м. та сплатити штраф швейцарському трейдеру "РосУкрЕнерго".

Про це свідчить оприлюднене Юлією Тимошенко рішення Стокгольмського суду, де зазначено: українська державна компанія сама визнала всі претензії на свою адресу. Єдине, про що просили суд - дозволити розрахуватися газом.

"Тобто по суті справи НАК "Нафтогаз" в добровільному порядку прийняв на себе штрафні санкції і зобов`язався їх виплатити. Все, все, що тут викладено, це по суті справи історія злочину, це те, що ввійде в історію життя нашої держави. Це те, за що рано чи пізно будуть відповідати посадовці на чолі з Віктором Януковичем", - каже лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

Позиція "Нафтогазу" у суді різко змінилася одразу після зміни керівництва країни та самої компанії, запевняють в опозиції. Дійшло до того, що НАК навіть відмовився від юридичної підтримки однієї з провідних фірм.

"Головна мета цієї групи, групи так званих газових ділків Фірташа, Бойка, Льовочкіна руками Хорошковського, зробити наступні дії - негайно отримати рішення суду. Чому вони так поспішають, тому що їм треба відмінити всі законні дії "Нафтогазу", а також відмінити всі дії, які були зроблені митницею", - каже народний депутат, фракція БЮТ Андрій Кожем'якін.

Саме тому, на думку опозиції, затриманого раніше за начебто незаконне розмитнення цього газу екс-керівника митниці Анатолія Макаренка суд відмовився відпустити на поруки. Опозиціонери, кажуть, своїх не кинуть. Пішли не лише в суд, а й до парламентської трибуни. Вимагають розслідування, чому був програний суд та чому сидить Макаренко.

Проте влада бурхливу діяльність БЮТ сприйняла з врівноваженим спокоєм. Кажуть, люди просто хочуть щоб про них не забували.

"Вони просто створили зовнішній антураж навколо того, що було, ну або не подивилися порядок денний, або ж незрозумілі взагалі дії - просто щоб просто себе позначити, нічого більш", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Єфремов.

Зрештою, привернути увагу до себе вдалося. Силовики прийшли до парламенту з доповідями. Одна біда, нічого путнього пояснити не змогли. Мовляв, все в рамках закону, а справа Макаренка засекречена. То ж лізти до неї широкому загалу - зась.

"На якій підставі ви присвоїли цій справі гриф таємності, якщо ви стверджуєте, що Макаренко і інші завдали збитків компанії Фірташа, 11 мільярдів газу кудись діли, на якій підставі це таємна справа, ви в такому ж таємному режимі будете 5 мільярдів доларів будете Фірташу віддавати", - каже народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.

"Якщо у кримінальній справі є хоч один носій таємної інформації, то кримінальній справі також надається гриф таємно. Тому вони є такі в кримінальній справі і слідчий не може їх ні розсекретити, ні викинути. Я також не маю права розповідати конкретно, що це за відомості, але повірте, вони стосуються економічних питань нашої держави, наших угод, наших запасів", - каже заступник голови СБУ Володимир Породько.

Та не силовиками єдиними. Тепер, у всіх секретах пов’язаних з газом "РосУкрЕнерго", судами та арештами має розбиратися тимчасова слідча група парламенту на чолі з нашоукраїнцем Романом Зваричем. За її створення проголосували 238 народних обранців. У тому числі і представників коаліції. Перше засідання групи заплановане вже на понеділок 5 липня.