Нардеп: "Князьки" не створять собі "домашню" поліцію
Про реформи МВС розповіли гості студії Телеканалу новин "24" – члени парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Микола Паламарчук та народний депутат від фракції "Самопоміч" Павло Костенко.
Реформи
Костенко: Система, яка була при Януковичу, хоче модернізуватися і залишитися в нашій країні. За півтора року не сталося жодних конструктивних змін ні в одній галузі. До суттєвих змін можна віднести лише прийняття Закону про поліцію та закону про прокуратуру.
Призначення антикорупційного прокура має відбуватися більш відкрито. Потрібна інша формула, щоб ця особа не залежала від Генерального прокурора.
Державне бюро розслідування
Паламарчук: Антикорупційне бюро буде розслідувати злочини державних службовців першої та другої категорії. А Державне бюро розслідувань буде займатися тяжкими злочинами. Це значний крок вперед. Бо ДБР – це незалежний орган, який буде підпорядковуватись лише закону.
Костенко: ДБР забере у прокуратури можливість слідства. Цей орган буде розглядати злочини прокуратури. Саме такий орган мав би свого часу займатися справами Майдану, але тоді його ще не було.
Муніципальна варта
Паламарчук: це не правоохоронний орган, відповідно, він не матиме тих прав та повноважень, що має поліція. Варта – це орган, який дасть можливість навести лад у місті. Створювати такий орган будуть не у всіх міст. На рівні місцевої влади будуть самостійно визначати чи є потреба у такому органі, яка має бути чисельність і скільки коштів буде виділятись на їхню діяльність. Цей законопроект веде до децентралізації влади.
Костенко: Незаконна стихійна торгівля, неправильна парковка– цим буде займатися варта. Вони будуть робити попередження, які будуть передавати поліції. Муніципальна варта буде патрулювати місто разом із поліцією.
Це не дасть можливості "князькам" створити "домашню поліцію". Варта – це наглядачі, які будуть контролювати порядок у місті.
Корпус оперативно-раптової дії
Паламарчук: До цього спецпідрозділу людей будуть вибирати на конкурсній основі. Головне призначення КОРДу– боротьба з організованою злочинністю. Якщо не створити такий орган зараз, то злочинність у країні буде рости.
Костенко: Є надія, що начальник поліції не буде "підв'язаний" під міністра, а буде професіоналом.
Закон про поліцію не просто змінює назву, а саму суть поліції.