Народні обранці до ночі розглядатимуть судову реформу
Поправок до законопроекту “Про судоустрій і статус суддів” надійшло 1724.
Опозиціонери наполягають - змінювати судову реформу без висновку венеціанської комісії не можна. Тож припускають - більшість поспішає, бо висновки цього органу позитивними не будуть.
”По-перше ліквідується така інституція як Верховний Суд його існувати не буде, буде створено чотири спеціалізовані суди кримінальний, цивільний, господарський і адміністративний, Верховний суд буде розглядати тільки категорію справ які пройшли вже Європейський суд і з яких є висновок і рішення конституційного суду, а це майже нічого”, каже народний депутат, фракція БЮТ Сергій Міщенко.
Утім і самі коаліціянти критикують окремі положення законопроекту. Комуністи, до прикладу, погрожують не голосувати за судові зміни поки не буде відновлено статус Верховного суду, і систему обрання суддів на 5 років.
“Приходять судді 79-83 року і його довічно обирають, це нікуди не годиться. Тобто людина ще морально не сформована, в неї були гроші на якусь юракадемію, і він приходить та купляє собі цю посаду. Які він потім буде судити, якщо не буде змін, ми за цей варіант голосувати не будемо”, каже народний депутат, фракція КПУ Євген Царьков.
Утім під вечір депутатський запал суттєво спав - розглянувши з півтори сотні поправок народні обранці потяглися врізнобіч. У сесійній залі їх лишилося кілька десятків - головно - опозиціонери, які наполягали на розгляді своїх поправок.