Чи надійно закритий кордон з Білоруссю: експерт провів порівняння з Донбасом
Росія активно збільшує своє військове угруповання в Білорусі. Нині мовиться про близько 10 тисяч особового складу. А будь-яке збільшення військ у регіоні вказує на підготовку до якогось руху.
Переважно в Білорусь перекидають "частково" мобілізованих росіян, підготовку яких невдовзі розпочнуть на полігонах. Про це в ефірі 24 каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Читайте також "Я вам (не) покажу": чи здатні війська Лукашенка захопити Захід і перерізати постачання допомоги
Наскільки міцно ЗСУ охороняють кордон з Білоруссю
За словами фахівця, мобілізаційна система Росії не здатна самотужки провести підготовку такої великої кількості людей. Водночас на це збільшення військ реагують українські служби.
Попереджають щонайменше про збільшення військ. Просто потрібно в цифрах трішки розібратися й тоді буде зрозуміло, для чого це все робиться. Тобто зараз мобілізованих росіян у Білорусь зайшло приблизно 10 тисяч,
– розповів Роман Світан.
Він провів паралель, що близько 10 тисяч найманців ПВК "Вагнера" нині наступають на Бахмут, де лінія фронту становить 10 кілометрів. Водночас довжина українсько-білоруського кордону – понад 1 тисячу кілометрів.
При цьому росіяни такою чисельністю зазнають втрат і не можуть нічого зробити на підступах до Бахмута. Ба більше, за словами експерта, українські війська вздовж білоруського кордону окопані приблизно так само, як і поблизу Бахмута.
Генерали, які раніше вибудовували оборону на Донбасі, зараз займаються вибудовуванням оборони на кордоні з Білоруссю. Тому 10 тисяч росіян у Білорусі для нас жодної воєнної проблеми не становлять,
– запевняє військовий експерт.
Та попри це, українське командування відстежує всі ці рухи та реагує на них.
ЗСУ звернулися до білорусів: дивіться відео
Місія росіян може бути політичною
Полковник запасу також припускає, що 10 тисяч російських мобілізованих у Білорусі можуть мати й політичне, а не воєнне завдання. Ба більше, він переконаний, що перша спроба росіян наступати на Київ була політичним завданням.
Неможливо було такими військами наступати на Київ, втім це завдання виконували. Тому наша влада й попереджає, що може бути якесь політичне завдання для виходу на "контакт" з українськими військами,
– заявив Роман Світан.
За його словами, до цього "контакту" можуть бути залучені й білоруські війська, а відтак і самих білорусів можуть втягнути у війну. Тому Україна й попереджає білорусів, аби вони не втягувалися в такі провокації.