"Прозорий" вересень: Нацполіція вказала у документах 380 мільярдів на реєстрацію машини
У вересні держава придбала через ProZorro товарів та послуг на понад 36 мільярдів гривень. Найчастіше купували будівельні роботи та ремонт, продукти харчування, офісну та комп'ютерну техніку. Але дехто відзначився креативнішими закупками.
Разом зі спеціалістами ProZorro 24 канал продовжує щомісячний огляд ринку державних закупівель.
380 мільярдів гривень за реєстрацію
Головне управління Національної поліції в Одеській області замовило послуги з реєстрації автомобіля. Завантажили в ProZorro відповідний звіт. На перший погляд нічого незвичайного – авто вітчизняного виробництва, очікувана вартість послуг мала скласти 10 тисяч гривень. Проте якщо придивитися, виявиться, що працівники нацполіції сплутали номер телефону з вартістю послуги. У результаті – у протоколі розкриття зазначена сума в 380 мільярдів гривень. Найдорожча реєстрація авто за всю історію ProZorro. І не тільки.
У прикріпленому ж договорі вказана правильна сума – 10 тисяч гривень. Технічна помилка. Проте в публічних закупівлях і вона неприпустима, і скоріш за все приверне увагу Державної аудиторської служби.
Читайте також: Топ-товар ProZorro на 100 мільярдів: що купує держава
Електрокари для депутатів
Вересень був багатим на цікаві тендери. Управління Апарату Верховної Ради України оголосило тендер на закупівлю 6 електрокарів. Очікувана вартість закупівлі – 5,4 мільйонів гривень, тобто 900 тисяч гривень за одне авто. Аукціон призначений на 20 жовтня.
Піар у Аргентині за 3 мільйони
Ще один незвичайний тендер оголосило Міністерство інформаційної політики України. Предмет закупівлі – послуги з організації та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, проектів, публічних заходів в Буенос-Айресі. Саме в столиці Аргентини на кінець листопада заплановано проведення саміту G20.
На проведення та організацію українського заходу під час саміту великої двадцятки з державного бюджету планувалося витратити більше 3 мільйонів гривень, проте у ході аукціону ціна знизилася до 1,9 мільйона. Наразі відбувається кваліфікація переможця.
ТОП-5 найбільших тендерів
Три з п'яти найбільших за сумою тендерів стосувалися закупівель природного газу. Філія "Оператор газотранспортної системи України" АТ "Укртрансгаз" закупила у різних компаній палива на понад 4 млрд гривень. Четвертий за сумою тендер вересня стосувався ремонту – Служба автомобільних доріг у Київській області уклала з відкритим акціонерним товариством "Будівельно-монтажний трест №8" договір на 649 млн гривень на ремонт ділянки дороги Київ-Одеса. Інший великий тендер – капітальний ремонт проспекту Степана Бандери у Києві. На реставрацію проспекту від транспортної розв'язки Північний міст до вулиці Олени Теліги спрямують 590 млн гривень. Саме на таку суму Київавтодор уклав у вересні договір з ТОВ "Автомагістраль-Південь", сам же аукціон був проведений ще влітку.
Читайте також: Скільки алкоголю купують українські чиновники: статистика
Найактивніші закупівельники
Титул закупівельника місяця належить Полтавській державній аграрній академії – 226 договорів на понад 2 мільйони гривень. На другому місці – Харківській національний медичний університет з показником у 202 укладені договори на понад 6 млн гривень. Трійку найактивніших закупівельників замикає Національний університет "Львівська політехніка" – 173 договори на понад 8 мільйонів гривень. Окрім університетів найактивніше укладали договори у вересні також відділи житлово-комунального господарства Покровської та Кам`янської міськрад.
В яких регіонах найчастіше закуповували
Лідером за кількістю закупівель традиційно залишається Київська область – замовники столичного регіону у вересні уклали 9,8 тис. договорів на понад 15 млрд гривень. На другому місці – Одеська область – 4,4 тисячі договорів на 1,5 мільярда гривень. На третьому – Харківська область з 4,4 тисячами договорів на понад 2,8 мільярда гривень. В п'ятірку лідерів місяця за кількістю укладених договорів також увійшли Дніпропетровська та Донецька області.
Успішні постачальники
Найбільша кількість успішних тендерів на рахунку ТОВ "Епіцентр К" – 505 укладених договорів на понад 15 млн гривень. На другому місці - ТОВ "ЛІВАЙН ТОРГ" – 464 укладені договори на 47 мільйонів гривень. На третьому – ТОВ "БАДМ-Б", яке у вересні заробило 21 мільйон гривень. ТОВ "Чернігівторг" уклало 109 договорів на 985 тисяч гривень. "Маріупольтепломережа" з 108 укладеними договорами на 4 мільйони гривень замикає п'ятірку найуспішніших постачальників місяця.
Читайте також: "Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина