Науковці розпочали масштабні дослідження дна Чорного моря
До Севастополя зайшов найсучасніший дослідницький корабель “Maria S. Merian”. На його борту міжнародна експедиція двох провідних інститутів Німеччини та України.
Вчені збирають дані для фундаментальних досліджень в галузях мікробіології, біогеохімії, морської геології та геофізики.
Ганс-Юрген Гаймзьот (посол Німеччини): “Чорне море і в біологічному, і в геологічному відношенні дуже цікаве. Я вважаю, що ми у формі наших науково-дослідницьких кораблів можемо запропонувати цікаві дослідження морського дна Чорного моря, які принесуть користь”.
Основну увагу вчені приділяють вивченню метану і гідратів метану на дні Чорного моря. Знайдені метанові джерела будуть нанесені на спеціальну карту, що в подальшому допоможе спостерігати за сейсмічними зонами та оцінити загрозу з боку землетрусів та цунамі. У розпорядженні вчених найсучасніші технології та обладнання, це дозволяє досягати 100 відсотків результату.
Дмитро Євтушенко (фахівець інституту біології південних морів (Севастополь)): “Зокрема, це судно оснащене більш сучасною системою позиціонування, воно може пересунутися буквально на 10 сантиметрів в системі GPS, це дозволяє дуже коректно брати проби”.
Після Севастополя судно направиться до берегів Грузії, де вчені продовжать спостереження.