Навіщо Захід тисне на Україну щодо прийняття закону про особливий статус Донбасу

17 вересня 2016, 19:49
Читать новость на русском

Захід вимагає від України внесення змін до Конституції та особливий статус Донбасу.

Західні партнери заявили, що хочуть миру Україні. Це є головною причиною їх тиску на владну верхівку України. На їх думку, Україна повинна погодитись на компроміс із Росією та провести вибори на окупованому Донбасі.

За думкою експертів, таким чином конфлікт заморозиться на десятиліття і Кремль уникне поширення санкцій.

Читайте також: Порошенко висунув чотири вимоги Росії

Але провідним країнам Європи санкції проти Росії завдають великих економічних збитків. Політична верхівка Франції та Німеччини, на тлі російської пропаганди, не може більше пояснювати своїм виборцям, чому вони повинні рахуватися з інтересами України собі на шкоду.

До слова, Петро Порошенко неоднаразово обіцяв вибори на Донбасі після виводу російських військ та повернення контролю над українсько-російським кордоном. Але через тиск Заходу Президент намагається заручитися підтримкою депутатів вже зараз.

Читайте також: Путін божиться, що хоче бачити незалежну і сильну Україну

Цим занепокоєні депутати фракцій "Батьківщини", "Радикальної партії" та "Самопомочі", які не підтримуюють внесення змін до Конституції.

Росія вигадала модель виборів під час окупації, як і особливий статус, який необхідно закріпити в Конституції тільки для того, щоб окупувати Україну юридичним способом. Адже воювати – це дорого і не зручно,
– пояснила заступниця Голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

Також депутати скаржаться на постійний тиск з боку Президента.

Через те, що ми не погоджуємося назвати окупацію Донбасу особливостями самоврядування в Конституції України, почалася дуже потужна і винахідлива кампанія зі знищення "Самопомочі",
– прокоментував депутат "Самопомочі" Єгор Соболєв.

Через розбіжності між депутатами Верховна рада досі не має стійкої більшості для ухвалення важливих законопроектів, які стосуються не тільки закону про особливий статус Донбасу.