Найбільший європейський музей комп'ютерних ігор відкрився у Берліні

5 травня 2011, 22:46
Читать новость на русском

На експозиції представлено понад 300 відеозабавок, консолей та інтерактивних інсталяцій.

Найбільше увагу відвідувачів привертають практично антикварні приставки Commodore, Atari та Nintendo. І це не зважаючи на те, що поруч - останнє покоління Sony PlayStation зі сучасними 3D-іграми.

Є в музеї і справжні раритети. Серед них - прародич так званих аркадних ігор Computer Space. Забавка з'явилась на світ у 1971 році і з тріском провалилась. Втім, вже через рік фірма Atari представила симуляцію настільного тенісу під назвою Pong, і про трагічну долю Computer Space всі забули.

Загалом виставка демонструє розвиток ігрової індустрії з 1951 року до сьогодення. Що найцікавіше - відвідувачі можуть не лише розглядати експонати, а й погратися у рідкісні забавки.

"Відеоігри - це частина нашої культурної спадщини. Це більше, ніж просто дитячі забавки. Тому ми подумали: якщо ігри дійсно мають таку культурну цінність, чому б не створити музей?" – каже директор музею Андреас Ланґе.

Вперше експозиція, присвячена історії комп'ютерних ігор, працювала з 1997 по 2000 роки. Тоді виставку закрили через брак фінансування і нестачу місця. Вдруге музей відкрився цьогоріч взимку. За перші місяці унікальну експозицію відвідали понад 12 000 людей з усього світу.

"У музей приходять абсолютно різні люди. Серед відвідувачів є ті, кому вже за 40, вони приходять сюди через ностальгію. Відвідують виставку і діти - для них це наче урок історії. Багато хто про ці ігри раніше навіть не чув", - каже директор музею Андреас Ланґе.

Оновлений музей займає площу 670 квадратних метрів. Вже цьогоріч організатори виставки планують представити понад 16 000 забавок, майже 2 500 комп'ютерів і консолей, а також 10 000 видань, присвячених іграм.