Найстрашніший сон Путіна став реальністю, — експерт
Після підписання ядерної угоди з Іраном Росія потрапляє у скрутну ситуацію. Адже на ринок енергоресурсів після зняття санкцій вийде держава, яка займає другу позицію в світі за запасами нафти, і третю — газу.
Про це пише у своєму блозі на НВ політик, колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.
"Іран має сотні надпотужних танкерів, наддешеве виробництво нафти, і країна просто-таки рветься в бій. Тут можна згадати слова Володимира Путіна рік тому, коли він говорив, що нафта не може впасти нижче 80 доларів за барель. Ось зараз ціна коливається в районі між 50 і 60 доларів, і колись це може здатися їм мрією", — вважає Рибачук.
За його словами, нафта вже не повернеться до показників в 80 доларів за барель.
Крім тих втрат, які РФ несе вже сьогодні, вона втрачає великі ринки збуту газу в Європі, оскільки з'являються потужні конкуренти, альтернативні джерела і т.д. Зокрема, країни Центральної та Південної Європи ухвалили рішення не закуповувати російський газ, віддавши перевагу азербайджанському і іранському блакитному паливу,
— додає експерт.
Рибачук зазначив, що весь той шантаж, яким Росія залякувала Європу, тепер повернувся проти неї.
"Путін зробив економічну ставку на Китай, але він не замінив РФ її колишні ринки. Таким чином, найстрашніший сон Путіна стає реальністю. Адже енергоносії були основним інструментом шантажу Росії. Путін проковтнув наживку, а Захід, як досвідчений рибалка, котрий упіймав велику рибу, то відпускає улов, то підтягує. Ось і зараз Обама хвалить Путіна, мовляв, Росія вчинила конструктивно і несподівано приємно, поставивши свій підпис під ядерною угодою з Іраном. Це називається дати можливість зберегти обличчя", — пише політик.
Захід, додає він, залишає Путіну можливість виходу з ситуації: повернутися до status quo, вийти з Криму і припинити військову агресію, тоді можна вибудовувати партнерство.
"Як це продати росіянам, що рвуться в бій, я не знаю. Тим не менш, для російської пропаганди немає нездійсненних завдань. При необхідності вони що завгодно виставлять, як перемогу Росії", — підсумував Рибачук.
Читайте також: The Times знайшла ахіллесову п’яту Путіна