Найєм розповів про позитиви та негативи саміту у "нормандському форматі"

20 жовтня 2016, 13:40
Читать новость на русском

Нардеп від БПП Мустафа Найєм коротко описав, чого досягнула Україна на зустрічі у Берліні.

Про це він написав у своєму Facebook.

За словами нардепа, дорожня карта передбачає покроковий план послідовних і взаємопов'язаних заходів. Тобто Україна не може виводити іноземні війська, провести контроль кордону з боку місії ОБСЄ і одночасно приймати закон про вибори.

"Ми можемо тільки спочатку вивести війська і почати контролювати кордон, і тільки потім почати рух у сторону виборів. При цьому, будь-яке порушення попередніх пунктів угоди, в тому числі – перемир'я, виведення військ, роззброєння, звільнення полонених і контроль над кордоном з боку ОБСЄ – якщо хоча б один з цих пунктів не буде дотриманий, українська сторона має повне право призупинити і не робити ніяких кроків у бік політичної частини угоди", – зазначив політик.

Він додав, що глави держав у Берліні також домовились – угоди Мінськ-1 і Мінськ-2 мають бути виконані. А це "плюс" для України – країна має повернути контроль над кордоном з Росією.

Читайте також: Той випадок, коли заяви партнерів лякають більше, ніж ворога, – Найєм про саміт у Берліні

На думку Мустафи Найєма, з поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі користі не буде.

Така ініціатива може стати початком грузинського сценарію – заморозки конфлікту на якийсь період, потім – вимога введення місії російських "миротворців" з подальшою провокацією гарячої фази війни і введення російських військ вже в захист свого контингенту,
– вважає він.

Щодо роззброєння – на Донбасі будуть створені сховища зброї та військової техніки. Охороняти їх буде військова місія ОБСЄ.

"На ділі це означає, що по всій нині окупованій території ми отримаємо кілька військово-технічних баз з можливістю оперативного розгортання та озброєння всіх бажаючих у будь-який момент. Наприклад, у разі несприятливого результату політичного процесу в Києві", – зазначив Мустафа Найєм.

Політик зазначив, що загалом результати саміту є доволі стриманими. Важливо те, що західні лідери не почали створювати додаткові важелі тиску на Україну.

О результатах Нормандских переговоров Поскольку на данный момент нет никакой дополнительной информации по переговорам -...

Опубліковано Mustafa Nayyem 20 жовтня 2016 р.

Нагадаємо, в ніч на 20 жовтня у столиці Німеччини завершилася зустріч лідерів країн у "нормандському форматі".